Epic Games w końcu udostępniło funkcję, na którą czekało wielu graczy

Epic Games w końcu udostępniło funkcję, na którą czekało wielu graczy

Niechęć części osób do sklepu Epic Games wynika w dużej mierze z faktu, że podzielił on graczy pecetowych, skupionych wcześniej głównie wokół Steam, uniemożliwiając im wspólną rozgrywkę. Oznacza to, że np. odbierając darmową grę na Epic Games Store, nie będziemy w stanie grać w nią z kumplem, który wcześniej zakupił ją na Steam. To powinno jednak wkrótce się zmienić. 

Epic Online Services Crossplay został udostępniony deweloperom w zeszłym tygodniu, co pozwolić ma na wspólną rozgrywkę graczy na platformach Steam i Epic. Zestaw narzędzi nie jest częścią silnika Unreal Engine firmy Epic, więc każda gra działająca na dowolnym silniku może z niego korzystać.

Epic Online Services Crossplay  pozwolić ma na wspólną rozgrywkę graczy na platformach Steam i Epic.

System crossplay może łączyć konta użytkowników Steam i Epic, w tym listy znajomych i zaproszenia do gier. Może również być aktualizowany bez konieczności patchowania gry podstawowej. Co więcej, deweloperzy mogą wybrać, które funkcje crossplay chcą włączyć lub pominąć.

Narzędzia crossplay od Epic Games działają obecnie tylko na ich kliencie i Steam, ale firma planuje także obsługę dla innych platform. Będzie to obejmować najpierw inne sklepy z grami na komputery PC, a także macOS i Linux. Później crossplay Epic może pojawić się na konsolach i urządzeniach mobilnych. Wiele gier już wdraża crossplay między wszystkimi platformami, ale dzięki działaniom Epic Games funkcja będzie jeszcze bardziej rozpowszechniona. Gra międzyplatformowa jest dostępna w pakiecie Epic Online Services SDK 1.15.

Ponadto Epic dodało oceny gier i ankiety do swojego klienta PC. Podobnie jak w przypadku koszyków sklepowych, jest to ważna funkcja, której wdrożenie zajęło firmie zaskakująco dużo czasu. Po dwóch godzinach rozgrywki użytkownicy mogą ocenić grę w 5-punktowej skali. Epic zacznie również przedstawiać losowym graczom ankiety zawierające pytania dotyczące różnych cech gry, takich jak grafika czy poziom trudności.

Ta dodatkowa funkcja pokazuje, że chociaż sklep Epic wciąż stara się dogonić Steam w niektórych obszarach, to w innych chce być pionierem. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games w końcu udostępniło funkcję, na którą czekało wielu graczy

 0