Escape from Tarkov dostępny na Steam? Nic z tych rzeczy. Gra została wykorzystana przez oszustów

Escape from Tarkov dostępny na Steam? Nic z tych rzeczy. Gra została wykorzystana przez oszustów

Escape from Tarkov, sieciowa strzelanka od Battlestate Games posłużyła do oszustwa na Steam. Przestępcy próbowali za sprawą gry wyłudzić od graczy pieniądze.

Escape from Tarkov dostępny jest od kilku lat. Sieciowa strzelanka pozostaje w fazie testów, ale nie da się jej oficjalnie kupić na Steam i w celu uzyskania dostępu do produkcji musimy zapłacić w sklepach internetowych około 168 złotych. Popularność Escape from Tarkov próbowali wykorzystać oszuści, którzy "sprzedawali" grę na platformie Valve. Karta produktu prezentowała informacje o tytule, zatwierdzone przez autorów obrazki, w efekcie wyglądała dość przekonująco. Za grę scamerzy życzyli sobie 43,99 euro (ok. 205 zł). Część graczy kupiła produkt, jednak zamiast właściwej gry dostali rozpikselowany tytuł w żadnym stopniu nieprzypominający Escape from Tarkov. Fałszywa gra była obecna w sklepie Valve przez 8 godzin.

Oszuści wykorzystali Escape from Tarkov do wyłudzenia pieniędzy od graczy. Kupując grę na Steam zamiast gry Battlestate Games dostawaliśmy rozpikselowany tytuł.

Administratorzy platformy zapewne po skargach użytkowników skasowali kartę produktu. Jak doszło do oszustwa? Otóż podmieniono dane i obrazki z gry 2D o przygodach poszukiwacza przygód na Escape from Tarkov. Z drugiej strony w opisie zawarto sugestie, iż coś jest nie tak, bo przykładowo wymagania sprzętowe Escape from Tarkov różnią się od tych oficjalnych czy nie dodano wzmianki o tym, że produkcja pozostaje w fazie testów.

Ani Steam, ani Battlestate Games nie odniosły jeszcze tej sytuacji. Warto pamiętać, iż Escape from Tarkov kupimy oficjalnie tylko na stronie internetowej deweloperów, w żadnym przypadku w tej chwili nie ma go na Steam. To kolejny cios dla Battlestate Games, którego zbanowano w serwisie streamingowym Twitch.tv za to, iż jeden z deweloperów przystawił replikę pistoletu do głowy, a następnie pociągnął za spust.

To nie pierwsza kara dla studia, w 2019 roku konto firmy zawieszono za zbliżony incydent. Powodem banów było zapewne "promowanie przemocy lub zachowań autodestrukcyjnych", o których wspomina regulamin strony. Twitch stanowi ważny punkt działalności Battlestate Games, bo właśnie w tym miejscu studio rozdaje dostęp do gry, informuje o aktualizacjach czy dzieli się nowymi informacjami o projekcie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Escape from Tarkov dostępny na Steam? Nic z tych rzeczy. Gra została wykorzystana przez oszustów

 0