Escobar Fold 1 - poznajcie składany smartfon od brata Pablo Escobara

Escobar Fold 1 - poznajcie składany smartfon od brata Pablo Escobara

Jeśli nie stać Was lub też nie macie ochoty wydawać co najmniej 1500 USD na składany telefon z elastycznym wyświetlaczem, na rynku właśnie pojawiła się alternatywa. Mowa tu o Escobar Fold 1, czyli składanym smartfonie za 349 USD, za którym stoi brat słynnego nieżyjącego barona narkotykowego, Pablo Escobara. Roberto Escobar już wcześniej wypuścił na rynek miotacz płomieni inspirowany Not a Flamethrower od Elona Muska, ale teraz postanowił spróbować swoich sił na rynku smartfonów. Escobar Fold 1 wykorzystuje pojedynczy 7,8-calowy wyświetlacz AMOLED o proporcjach 4:3 i rozdzielczości Full HD+, który składa się niczym książka. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 855 o taktowaniu 2.8 GHz, który wspomagany jest przez 6/8 GB pamięci LPDDR4X. Na pokładzie znajdziemy także dwa aparaty, 16 MP i 20 MP. Poza tym sprzęt posiada podwójny slot SIM, sprzedawany jest z darmową wysyłką na cały świat i jest odblokowany, by działać ze „wszystkimi sieciami dostępnymi na naszym globie”.

Escobar Fold 1 to składany smartfon za 349 USD, za którym stoi brat słynnego nieżyjącego barona narkotykowego, Pablo Escobara.

Escobar Fold 1 działa oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Android (w wersji 9) i o ile Galaxy Fold od Samsunga zostało opóźnione na kilka dobrych miesięcy ze względu na problemy techniczne, Escobar przekonuje, że jego sprzęt jest zdecydowanie bardziej wytrzymały. Co ciekawe, zapewnia on, że jego telefonu nie da się stłuc, ponieważ korzysta on ze specjalnego wyświetlacza wykonanego z plastiku, a nie ze szkła jak u Samsunga, ale mija się tu z prawdą, ponieważ koreański gigant także sięgnął po tworzywo sztuczne w ekranie Galaxy Fold. Poza tym, produkt reklamowany jest przez dziwaczny materiał z kobietami w bieliźnie, a wizerunek Pabla wykorzystywany jest w tle. Poza tym, trudno nie zauważyć, że Escobar Fold 1 to tak naprawdę Royole FlexPai (pierwszy smartfon ze składanym ekranem na rynku) ubrany w nowe szaty. Telefon w wersji ze 128 GB na dane kosztuje 349 USD, a z 512 GB 499 USD. Można go zamawiać bezpośrednio ze strony Escobara, ale dostępność Fold 1 ograniczona ma być początkowo do 100 000 sztuk.  

Escobar zapewnia także, że smartfon jest ekstremalnie bezpieczny w odróżnieniu od produktów Samsunga czy Apple, które jak twierdzi są „w 100% otwarte dla wszystkich rządów na całym świecie”. Co ciekawe, brat słynnego „narkotykowego króla” zdaje się brać na celownik przede wszystkim Apple i w przyszłym roku zamierza wytoczyć pozew zbiorowy przeciwko gigantowi z Cupertino. „Oszukują ludzi sprzedając bezwartościowe telefony, których ceny są zawyżone. Moi prawnicy są gotowi od dłuższego czasu, ale zanim ich pozwę i odzyskam pieniądze ludzi, które się im należą, najpierw chcę im pokazać, że mój produkt jest dużo lepszy. 6 stycznia 2020 roku do sądu w Kalifornii wpłynie pozew zbiorowy opiewający na sumę 30 mld USD. Chcemy, żeby Apple oddało ludziom część swoich nielegalnych dochodów. Dopilnuję tego. Wydałem niemal milion dolarów na samych prawników, na rozpoczęcie procesu” - wyznał Roberto w rozmowie z Digital Trends. Trzeba przyznać, że nie brzmi to zbyt poważnie i podchodzić można do tego raczej jak do happeningu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Escobar Fold 1 - poznajcie składany smartfon od brata Pablo Escobara

 0