Exynos 2300 wraca do gry? Do Galaxy S23 mogą jednak trafić układy Samsunga

Exynos 2300 wraca do gry? Do Galaxy S23 mogą jednak trafić układy Samsunga

Wszystko jak dotąd wskazywało, że nadchodzące flagowce Samsunga - modele Galaxy S23 - będą wyposażone wyłącznie w układy Snapdragon 8 Gen 2, jednak okazuje się, że Exynos 2300 wciąż może być w grze.

Wielu fanów smartfonów Samsunga odetchnęło z ulgą, gdy zaczęły się pojawiać informacje o podpisaniu współpracy z Qualcomm, na mocy której wszystkie modele S23 będą napędzane przez topowego Snapdragona 8 Gen 2. Autorskie układy Samsunga ogólnie uważane są za gorsze i to modele ze Snapdragonami są tymi bardziej pożądanymi. Pomimo tych wszystkich pogłosek, los Exynosów wcale nie jest przesądzony, a najnowsze doniesienia mówią, że mogą się one pojawić w serii S23.

Niewykluczone, że w Europie na pokładzie flagowców Galaxy znów będą znajdować się Exynosy. 

Snapdragon 8 Gen 1 królował w modelach Galaxy S22 i w tym roku aż 70 procent tych urządzeń dostarczono właśnie z układem od Qualcomm, podczas gdy reszta urządzeń korzystała z Exynosa 2200 od Samsunga. Teraz jednak te dysproporcje mogą być jeszcze większe i możliwe, że Exynos 2300 pojawi się jedynie w wybranych regionach - choćby w części Europy. Znane źródło przecieków informacji twierdzi, że Samsung Electronics chce nadal korzystać z  Exynosów, z czego podobno niezadowolony jest dział bezpośrednio odpowiedzialny za telefony.

Nieoficjalnie mówi się, że  Samsung Exynos 2300, o wewnętrznej nazwie kodowej „Quadra”, będzie wykorzystywał technologię 3 nm GAA. Posiada również najnowsze rdzenie ARM CPU i zaktualizowany układ graficzny Xclipse oparty o Radeona od AMD. Analitycy wskazują jednak, że Exynos 2300 będzie tradycyjnie gorszy od konkurencyjnego Qualcomma, choćby ze względu na fakt, że Snapdragon 8 Gen 2 zostanie wykonany architekturze TSMC 4 nm, która podobno przewyższa proces 3 nm Samsunga, z którym Koreańczycy mają problemy. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Exynos 2300 wraca do gry? Do Galaxy S23 mogą jednak trafić układy Samsunga

 0