Exynos 2200 z GPU AMD nie tylko dla smartfonów Samsunga? SoC może trafić do urządzeń innych firm

Exynos 2200 z GPU AMD nie tylko dla smartfonów Samsunga? SoC może trafić do urządzeń innych firm

Oczekuje się, że Samsung ogłosi nowy SoC Exynos wyposażony w procesor graficzny AMD RDNA2 w przyszłym miesiącu, a poza tym koreański gigant może mieć dla nas kilka niespodzianek. Na przykład jeden z informatorów uważa, że ​​ta potężna kombinacja chipsetów może nie dotyczyć wyłącznie smartfonów Samsung Galaxy, co sugeruje, że trafi ona także do telefonów innych producentów. Nie byłoby to takie zaskakujące, gdyż Samsung w przeszłości oferował już Exynosy innym firmom (np. Meizu), ale w bardzo ograniczonym zakresie. Jeśli zaś informacje na temat wydajności układu graficznego AMD dla smartfonów się potwierdzą, to zapewne do Koreańczyków może ustawić się kolejka zainteresowanych ich nowym SoC, który, jak podają różne plotki, będzie nosił nazwę Exynos 2200.

Według użytkownika Weibo o nazwie Arsenal Vivo może być jednym z partnerów Samsunga, który wypuści smartfon premium z Exynosem 2200 na pokładzie.

Według użytkownika Weibo o nazwie Arsenal Vivo może być jednym z partnerów Samsunga, który wypuści smartfon premium z Exynosem 2200 na pokładzie. Nie jest jasne, dlaczego informator nazywa ten SoC Orionem, ale nie jest zaskakujące, że wspomina właśnie o Vivo, ponieważ ten chiński producent telefonów wykorzystywał w przeszłości chipsety Exynos w swoich smartfonach z wyższej półki. Być może więc ponownie zamierza uzyskać dostęp do najnowszej technologii, jak ostatnim razem. Już Exynos 2100 był bardzo zbliżony do wydajności Snapdragona 888. Jego jedyną piętą achillesową był procesor graficzny Mali, więc postawienie na GPU AMD RDNA2 może skutecznie rozwiązać ten problem. Zakładając, że tak się stanie, również inni producenci oprócz Vivo mogą nawiązać współpracę z koreańskim gigantem technologicznym w zakresie jego chipsetów, skutecznie zmniejszając udział Qualcomm w rynku.

 

Mówi się, że zarówno Exynos 2200, jak i Snapdragon 895, będą wytwarzane w 4 nm procesie technologicznym firmy Samsung, więc jest mało prawdopodobne, aby w nadchodzących miesiącach wystąpił problem z dostawami. Ponadto, jeśli nadchodząca linia Galaxy S22 nie wygeneruje zadowalającej sprzedaży, dostawy Exynos 2200 mogą zrównoważyć te spadki, wytwarzając kolejny strumień przychodów dla Samsunga. Na chwilę obecną to jednak wróżenie z fusów, gdyż nie wiemy, jak dobrze wypadnie Exynos 2200 z procesorem graficznym AMD RDNA2, a nawet po jego oficjalnym wydaniu musimy zobaczyć porównanie do oferty Qualcomm. Krótko mówiąc, zalecamy naszym czytelnikom cierpliwość, ale nie da się ukryć, że zapowiada się to naprawdę interesująco. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Exynos 2200 z GPU AMD nie tylko dla smartfonów Samsunga? SoC może trafić do urządzeń innych firm

 0