Fable wygląda znakomicie. Szykuje się mocne RPG od twórców Forza Horizon

Fable wygląda znakomicie. Szykuje się mocne RPG od twórców Forza Horizon

Microsoft zaprezentował na Xbox Games Showcase nową grę od Playground Games, ale tym razem nie chodzi o kolejną odsłonę popularnej serii wyścigowej Forza Horizon, ale  bardzo długo wyczekiwany powrót Fable. Materiał to połączenie cut-scenek na silniku gry oraz rozgrywki i trzeba przyznać, że prezentuje się wybornie. 

Podczas zeszłorocznej edycji Xbox Showcase gwiazda The IT Crowd, Richard Ayoade, pojawił się, aby wcielić się w prawdziwego giganta w tej grze fantasy RPG. Tym razem Humphry’ego, największego bohatera Albionu, który jest obecnie na emeryturze, gra Matt King. Fani angielskiego serialu Peep Show mogą kojarzyć go z roli Super Hansa.

Microsoft zaprezentował na Xbox Games Showcase nową grę od Playground Games, czyli reboot Fable.

Humphry wydaje się mentorem stworzonej przez nas postaci w jej podróży do bycia bohaterem. Wydaje się jednak, że ma on również powiązania z głównym antagonistą, który okazał się rywalizującym z nami bohaterem.

Zwiastun podkreśla także wybory, jakich gracze będą dokonywać podczas pobytu w Albionie, skupiając się głównie na poprzednich grach. Od dłuższego czasu nie pojawiła się żadna nowa odsłona z serii, a Fable III ukazało się w 2010 roku na konsolę Xbox 360. Twórcy serii Forza Horizon, Playground Games, potwierdzili, że ​​pracują nad rebootem serii w 2020 roku.

„Co to znaczy być Bohaterem? Humphry, niegdyś jeden z największych, zostanie zmuszony do przejścia na emeryturę, gdy tajemnicza postać z jego przeszłości zagraża istnieniu Albionu” – czytamy w opisie nowego zwiastuna.

Choć wciąż nie określono dokładnej daty premiery tej długo oczekiwanej gry RPG inspirowanej baśniami, ale Microsoft i Playground Games w końcu potwierdzili, że celują z debiutem Fable na rok 2025. Jeśli chodzi o platformy, gra trafi na konsolę Xbox Series X|S i PC. Ponadto abonenci Xbox Game Pass otrzymają grę już pierwszego dnia bez dodatkowych kosztów, podobnie jak wszystkie inne tytuły first-party od Xbox.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fable wygląda znakomicie. Szykuje się mocne RPG od twórców Forza Horizon

 0