Facebook: Biali policjanci powinni korzystać z VR, żeby zobaczyć jak to jest być czarnoskórym

Facebook: Biali policjanci powinni korzystać z VR, żeby zobaczyć jak to jest być czarnoskórym

Project Veritas ujawniło nagranie, z którego wynika, że Facebook przygotowuje się do bliskiej współpracy z administracją Bidena i promuje "sprawiedliwość społeczną" jako wytyczną, która powinna rzutować na każdą podejmowaną decyzję. W przeszłości Project Veritas publikował nagrania, a także wywiady z osobami z zewnątrz, mające na celu ukazanie uprzedzeń politycznych wśród głównych firm technologicznych i korporacyjnych. Materiał zawiera nagrania z 7 i 21 stycznia oraz rozmowy między niektórymi czołowymi dyrektorami giganta mediów społecznościowych, w tym CEO Markiem Zuckerbergiem. Słychać, jak Zuckerberg chwali politykę Bidena za szereg zarządzeń, które podpisał od czasu objęcia urzędu, a które prezes Facebooka uważa za słuszne i ważne z punktu widzenia firmy. "Już pierwszego dnia prezes Biden wydał szereg zarządzeń wykonawczych w obszarach, na których nam jako firmie bardzo zależy" - powiedział Zuckerberg, który potępił Trumpa oraz był wyraźnie podekscytowany zmianą prezydenta USA.

Do sieci wyciekło nagranie, w którym CEO Facebook narzeka na nadmiar władzy, jednocześnie oferując współpracę Bidenowi. Dyrektorzy Facebooka proponują też "ciekawe" rozwiązania, jak wykorzystanie zestawów Oculus dla policji, by ta doświadczyła jak to jest być aresztowanym młodym czarnoskórym.

CEO Facebooka powiedział również, że nie może się doczekać współpracy z administracją Bidena nad ich najważniejszymi sprawami, takimi jak odpowiedź na koronawirusa. Szef do spraw globalnych Facebooka, Nick Clegg, zauważył w pewnym momencie, że na arenie międzynarodowej pojawiło się niezadowolenie ze sposobu, w jaki zachowują się prywatne firmy tworzące Big Tech i ile mają władzy. Obawy te wyrazili m.in. kanclerz Niemiec i prezydent Meksyku.

Wiceprezes Facebooka ds. integracji - Guy Rosen, podaje natomiast szczegóły dotyczące niektórych narzędzi, których firma zaczęła używać w ciągu ostatnich "trzech, czterech lat" w celu "ochrony wyborów w państwie": jeden z nich to system, który blokuje komentowanie wątków, w których Facebook wykryje mowę nienawiści. Doniesienia mówią również, że wiceprezes ds. praw obywatelskich i zastępca radcy prawnego ds. Facebooka Roy Austin oświadczył, że chce, aby "każda poważna decyzja przechodziła przez pryzmat sprawiedliwości społecznej". Innym z jego pomysłów jest to, by biali policjanci korzystali z zestawów rzeczywistości wirtualnej Oculus Facebooka, aby "zrozumieć, jak to jest być młodym czarnoskórym mężczyzną zatrzymanym, przeszukanym i aresztowanym przez policję".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook: Biali policjanci powinni korzystać z VR, żeby zobaczyć jak to jest być czarnoskórym

 0