Facebook, Google i Netflix zmuszają pracowników do szczepień przeciw Covid-19

Facebook, Google i Netflix zmuszają pracowników do szczepień przeciw Covid-19

Największe firmy technologiczne właśnie wysłały jasny komunikat do pracowników - jeśli chcesz wrócić do pracy, musisz się zaszczepić przeciwko Covid-19. Google i Facebook oświadczyli, że wszyscy pracownicy muszą otrzymać szczepionkę przed powrotem do biura w październik. Natomiast Netflix będzie wymagał szczepień dla obsady i ekipy wszystkich swoich amerykańskich produkcji.

Sundar Pichai, CEO Google, w notatce do pracowników powiedział, że obowiązek dotyczący szczepień będzie dotyczył biur w USA "w nadchodzących tygodniach" i innych regionów "w nadchodzących miesiącach". Google opóźnia oficjalny powrót do pracy stacjonarnej i przekłada termin z września na 18 października z powodu wzrostu liczby przypadków Covid-19 wywołanych wariantem Delta. 

Największe firmy technologiczne właśnie wysłały jasny komunikat do pracowników - albo się szczepisz, albo nie pracujesz. 

Facebook, który również spodziewa się ponownego otwarcia biur w USA w październiku, potwierdził obowiązek szczepień pracowników. "Po ponownym otwarciu naszych biur będziemy wymagać szczepienia każdego, kto przyjeżdża do pracy w którymkolwiek z naszych amerykańskich kampusów" - powiedziała Lori Goler, wiceprezes Facebooka. "Jak wdrożymy tę politykę, będzie zależeć od lokalnych warunków i przepisów. Będziemy mieli procedurę dla tych, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych lub innych i będziemy oceniać nasze podejście w innych regionach w miarę rozwoju sytuacji. Nieustannie współpracujemy z ekspertami, aby zapewnić, że w naszych planach powrotu do biura priorytetem będzie zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich".

Netflix natomiast stał się pierwszym dużym hollywoodzkim studiem, które wdrożyło politykę dotyczącą szczepionek. Obejmuje ona wszystkich pracujących w "Strefie A", i dotyczy obsady wszystkich amerykańskich produkcji, a także tych, którzy mają z nimi kontakt na planie. Netflix dopuszcza pewne wyjątki od zasad ze względu na wiek, przyczyny medyczne i religijne. Do niedawna niewiele firm nakazywało szczepienia dla pracowników, ale wariant Delta spowodował, że wiele dużych firm wprowadziło nową politykę.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook, Google i Netflix zmuszają pracowników do szczepień przeciw Covid-19

 0