Facebook Messenger - rozmowy audio i wideo są teraz lepiej zabezpieczone

Facebook Messenger - rozmowy audio i wideo są teraz lepiej zabezpieczone

Facebook Messenger rozpoczął wdrażanie w pełni szyfrowanych połączeń głosowych i wideo za pomocą technologii end-to-end (E2E), które od jakiegoś czasu były testowane w aplikacji.

Messenger już zapewnia szyfrowanie end-to-end we wszystkich wysyłanych wiadomościach tekstowych, ale ta najnowsza aktualizacja pomoże w pełni zabezpieczyć czat audio oraz wideo. Platforma Marka Zuckeberga korzysta z pełnego szyfrowania od około 5 lat. Warto wspomnieć, że Facebook usprawnił też funkcję znikających wiadomości i teraz użytkownik może wybrać automatyczne usuwanie wiadomości od 5 sekund do 24 godzin. Firma zaznacza, że treść są chronione od momentu opuszczenia urządzenia do momentu ponownego uruchomienia komunikatora. W praktyce nikt oprócz nas nie zobaczy tego, co napisaliśmy lub powiedzieliśmy.

Facebook Messenger wprowadził szyfrowanie end-to-end dla rozmów głosowych i wideo.

Facebook Messenger - rozmowy audio i wideo są teraz lepiej zabezpieczone

Szyfrowanie end-to-end również w przypadku rozmów głosowych czy wideo było konieczne, ponieważ w 2020 roku po wybuchu pandemii COVID-19 odnotowano nagły wzrost zainteresowania rozmowami wideo czy głosowymi (odbywało się ponad 150 milionów konwersacji dziennie). Będzie to z pewnością przydatne zwłaszcza dla użytkowników ceniących sobie prywatność oraz bezpieczeństwo danych. Tutaj należy podkreślić, że szyfrowanie wiadomości odbywa się w chwili kiedy użytkownicy skorzystają z funkcji tajnej konwersacji. Aktywujemy ją, przechodząc do ustawień rozmowy w prawym górnym rogu, a następnie zaznaczając opcję "Przejdź do tajnej konwersacji".

Facebook zapowiedział, że Instagram doczeka się szyfrowania prywatnych wiadomości, zaś testy wystartują za kilka tygodni. Wprawdziwe gigant social media podkreśla, że nie ma wglądu w prywatne rozmowy użytkowników to wedle niedawnej informacji korporacja ma budować zespół zajmujący się analizą tego rodzaju konwersacji bez ich odszyfrowywania. Mowa o szyfrowaniu homomorficznym, czyli rozwiązaniu pozwalającym na operowanie zaszyfrowanymi danymi bez ich odszyfrowania.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook Messenger - rozmowy audio i wideo są teraz lepiej zabezpieczone

 0