Facebook Messenger w końcu kompatybilny z procesorami Apple M1 oraz M2

Facebook Messenger w końcu kompatybilny z procesorami Apple M1 oraz M2

Na komputerach Mac z procesorami Apple M1 oraz M2 udostępniono oficjalną wersję komunikatora Facebook Messenger. Jeden z użytkowników zauważył ostatnią aktualizację 158.0, która wprowadza kompatybilność z autorskimi jednostkami marki z Cupertino. Oznacza to, że Messenger w najnowszej wersji jest pierwszą aplikacją Meta współpracującą z procesorami M1 i M2.

Wraz z premierą pierwszej generacji autorskich chipów Apple o oznaczeniu M1, firma z Cupertino miała przed sobą dość spore wyzwanie. Należało bowiem zapewnić kompatybilność z aplikacjami napisanymi na komputery Mac wykorzystujące procesory Intela z architekturą x86. Tutaj z pomocą przyszła cienka warstwa emulacji o nazwie Rosetta, która pozwala na uruchomienie między innymi aplikacji Facebook Messenger. To jednak nie to samo, co program działający bezpośrednio na sprzęcie. Teraz doszły do nas informacje o najnowszej aktualizacji tego popularnego komunikatora, która wprowadza oficjalną kompatybilność z układami M1 oraz M2. Jeden z użytkowników dostrzegł nową wersję programu z oznaczeniem 158.0, która zapewnia właśnie zgodność z procesorami Apple.

Użytkownicy komputerów Mac mogą pobrać aktualizację aplikacji Facebook Messenger, która wprowadza oficjalną kompatybilność z procesorami Apple M1 oraz M2. Nowa wersja otrzymała oznaczenie 158.0.

Oznacza to, że na wersję Facebook Messenger, zgodną z Apple Silicon, czekaliśmy prawie 2 lata. Warto jeszcze wspomnieć, iż jest to pierwsza aplikacja Meta z taką kompatybilnością. Aktualizacji nie towarzyszą niestety praktycznie żadne informacje na jej temat, przez co nie wiemy nic o ulepszeniach. Możemy jednak spodziewać się nie tylko lepszej wydajności, ale również mniejszego obciążenia dla baterii.

Bezpośrednie działanie ze sprzętem Apple może oznaczać także większą niezawodność. To wszystko bez wątpienia wpłynie na ogólną jakość samej aplikacji. Niemniej jednak tak długi czas oczekiwania na pełnoprawną wersję programu nie napawa optymizmem w kwestii podobnych projektów. Może ktoś z was korzystał już ze zaktualizowanej wersji Messengera na Macu?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook Messenger w końcu kompatybilny z procesorami Apple M1 oraz M2

 0