Facebook pracuje nad własną kryptowalutą o nazwie stablecoin?

Facebook pracuje nad własną kryptowalutą o nazwie stablecoin?

Facebook na początku roku zablokował reklamy kryptowalut, ponieważ w ocenie administratorów popularnego portalu bardzo często wprowadzały one w błąd potencjalnych zainteresowanych, jak również ich autorzy stosowali szkodliwe praktyki marketingowe. Okazuje się jednak, że Facebook nie jest przeciwny idei korzystania z tego rodzaju waluty, gdyż ta w przyszłości może się znacząco rozwinąć. Z doniesień Bloomberga wynika, że serwis należący do Marka Zuckerberga potajemnie rozwija własne rozwiązanie stablecoin, które da użytkownikom opcję transferu pieniędzy za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. Powód wybrania tego, a nie innego komunikatora, jest banalnie prosty, otóż posiada on opcję szyfrowania przesyłanej treści, co w przypadku kryptowaluty podniesie poziom bezpieczeństwa transakcji.

Według najnowszych źródeł Facebook rozwija własną kryptowalutę.

Facebook pracuje nad własną kryptowalutą o nazwie stablecoin?

Wyróżniającą cechą waluty Facebooka ma być stabilność, a to dzięki jej powiązaniu z dolarem amerykańskim. Źródła Bloomberga podają, że Facebook w celach testowych najpierw uruchomi walutę w Indiach, a dopiero później po pozytywnym odbiorze pomyśli o przeniesieniu własnej waluty również do pozostałych miejsc na świecie. Wybranie tego regionu azjatyckiego nie powinno stanowić większego zdziwienia, albowiem WhatsApp posiada tam bazę aż 200 milionów użytkowników. Kierunek indyjski ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony, a mianowicie Facebook znalazł się w tamtejszym kraju na cenzurowanym po tym, jak wykryto aferę z fałszywymi wiadomościami rozpowszechnianymi właśnie przez wspomniany komunikator.

Warto wspomnieć, że amerykański gigant utworzył w maju grupę analizującą blockchaina. Czy ewentualne powstanie własnej waluty przyniesie Facebookowi ogromne korzyści? Trudno ocenić, zważywszy na fakt, iż kilka dni temu miliarder, który dorobił się fortuny na bitcoinie, stwierdził, że ta waluta jest już praktycznie martwa. Rozwiązanie z grupy stablecoin może być więc kuszącą alternatywą dla osób inwestujących w wirtualną walutę, ale z drugiej strony ciężko nie odnieść wrażenia, iż szał na kryptowaluty powoli mija. Bez wątpienia po fatalnym dla Facebooka kończącym się roku, portal nie może dopuścić do kolejnych afer bądź wpadek, które pociągnęłyby go jeszcze niżej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook pracuje nad własną kryptowalutą o nazwie stablecoin?

 0