Facebook się kończy? Nic z tych rzeczy, platforma ma ogromną bazę aktywnych użytkowników

Facebook się kończy? Nic z tych rzeczy, platforma ma ogromną bazę aktywnych użytkowników

Jeżeli ktoś oczekiwał, że Facebook chwieje się w posadach to będzie rozczarowany. Jak bowiem wynika z danych Meta Platforms, gigant social media, nie ma prawa narzekać na widoczny odpływ użytkowników.

Facebook z 3 mld aktywnych użytkowników miesięcznie

Według nowego kwartalnego raportu Meta Platforms, Facebook posiada ponad 3 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie. To dość oszałamiająca liczba. Chociaż popularność Facebooka wśród młodszych osób spadła, platforma jest daleka od śmierci. W całej rodzinie aplikacji Meta, w tym WhatsApp, Instagram, Messenger, a teraz Threads, było 3,88 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. To prawie połowa światowej populacji. Co ciekawe baza aktywnych użytkowników urosła względem poprzednich miesięcy. Dziennie z serwisu społecznościowego korzysta 2,064 mld ludzi (niewielki wzrost z 2,037 miliarda w ostatnim kwartale).

Facebook posiada 3 mld aktywnych użytkowników miesięcznie.

Facebook

Za wzrost aktywności użytkowników Facebooka może częściowo odpowiadać funkcja Reels. Jak podaje dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, Reels uzyskują 200 miliardów odtworzeń dziennie we wszystkich aplikacjach społecznościowych firmy. „Myślę, że mamy przed sobą najbardziej ekscytującą mapę drogową, jaką widziałem od jakiegoś czasu. Zauważyliśmy bezprecedensowy wzrost, a co ważniejsze, zauważamy więcej osób wracających codziennie, niż się spodziewałem” - powiedział Zuckerberg. Meta nie wszędzie notuje sukces. Kiepsko radzi sobie Threads uznawany za konkurenta Twittera.

Threads ma problemy z utrzymaniem aktywności użytkowników. Zuckerberg wierzy w metaverse

Po początkowym boomie i 100 mln rejestracji w ciągu pierwszych pięciu dni od startu nowej platformy ta ma problemy z utrzymaniem aktywności użytkowników oraz ich zaangażowania. Mark Zuckerberg podczas spotkania z pracownikami przyznał, że spadek jest "normalny" i oczekuje wzrostu zainteresowania ze względu na nowe funkcje, jakie firma dodaje do aplikacji, w tym wydanie komputerowe i wyszukiwarkę. Szef Meta Platforms wierzy też w sukces metaverse i powiedział, iż korporacja musi zacząć inwestować w tę technologię, aby wyprzedzić Google, Apple oraz Microsoft.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook się kończy? Nic z tych rzeczy, platforma ma ogromną bazę aktywnych użytkowników

 0