Fall Guys: Ultimate Knockout wpisany do Księgi rekordów Guinnessa

Fall Guys: Ultimate Knockout wpisany do Księgi rekordów Guinnessa

Fall Guys: Ultimate Knockout to jeden z hitów ubiegłego roku, który zaraz po premierze zdołał przyciągnąć uwagę 172 tysięcy graczy w jednym momencie. Takie zainteresowanie wynikało jednak z wakacyjnej posuchy, a gra miesiąc później, chociaż miała w peaku 150 tysięcy użytkowników Steam, to rozpoczęła trend spadkowy.

Nadal jednak nie brakuje graczy na serwerach i w chwili pisania wiadomości aktywnych jest ponad 10 tysięcy ludzi. Fall Guys: Ultimate Knockout pobił natomiast rekord Guinnessa, o czym poinformował zespół Mediatonic. Produkcja pozostaje najczęściej pobieraną propozycją z PlayStation Plus, dzięki czemu umieszczono ją w Księdze rekordów Guinnessa. Dodanie tytułu do PS Plus z pewnością pomogło przykuć uwagę abonentów tej usługi. Fall Guys: Ultimate Knockout trafił do 8 milionów posiadaczy PS4 i zapewne niemała część odbiorców pochodzi właśnie z PS Plus. Mimo wszystko osiągnięcie potwierdzone przez Księgę rekordów Guinnessa może budzić podziw.

Fall Guys został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa za to, że jest najczęściej pobieraną grą w historii PS Plus.

Fall Guys: Ultimate Knockout nie jest grą dostępną bezpłatnie i kupimy ją m.in. na Steam (w sklepie Valve sprzedano 11 mln egzemplarzy gry). Do popularności produkcji przyczynili się również streamerzy grający w nią na Twitchu. Co ciekawe tytuł przeżywa w ostatnim czasie małe odrodzenie i widzimy to przykładowo na serwisie streamerskim Amazona, aczkolwiek o wynikach sprzed roku propozycja Mediatonic musi przynajmniej na razie zapomnieć. Warto wspomnieć, że Epic Games wykupił jakiś czas temu Tonic Games Group, czyli spółkę-matkę studia odpowiedzialnego za Fall Guys: Ultimate Knockout.

Dla ekipy jest to szansa tworzenia lepszych jakościowo projektów. Deweloperzy pracują nad Fall Guys: Ultimate Knockout w wersji dedykowanej konsolom Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Rok temu trafiła ona na PC i PlayStation 4. Niedawno pojawiła się informacja jakony battle royale otrzymał crossover z Horizon: Zero Dawn. Nie byłoby to nic dziwnego, ponieważ na Fall Guys trafili Ratchet i Clank.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fall Guys: Ultimate Knockout wpisany do Księgi rekordów Guinnessa

 0