Fallout 76 i Battlefield 5 rozczarowują. Wyniki branży gier w listopadzie

Fallout 76 i Battlefield 5 rozczarowują. Wyniki branży gier w listopadzie

Fallout 76 uchodzi za jedno z największych rozczarowań mijającego roku. Z danych SuperData Research wynika jednak, że w listopadzie gra Bethesdy osiągnęła lepsze wyniki finansowe od Battlefield 5. Warto podkreślić, że analitycy wzięli pod uwagę nie tylko sprzedaż wersji cyfrowych, lecz także inne czynniki np. przychody z mikropłatności. Co ciekawe w przypadku sprzedanych egzemplarzy lepiej wypada Battlefield 5 - 1,9 mln sztuk, z kolei Fallout 76 zdecydowało się nabyć 1,4 miliona ludzi. Przy okazji potwierdzono przypuszczenia jakoby obie produkcje zaliczyły gorszy start od swoich poprzednich odsłon. Jeśli natomiast chodzi o całą branżę gier wideo, to w ubiegłym miesiącu konsumenci przeznaczyli na wirtualną rozrywkę łączną kwotę 9 mld dolarów, zaś przychód z tytułów dedykowanym PC oraz platformom mobilnym spadł o 5 procent względem analogicznego okresu 2017 roku.

Statystki potwierdzają, że zarówno Fallout 76, jak i Battlefield 5 to największe rozczarowania mijającego roku.

Fallout 76 i Battlefield 5 rozczarowują. Wyniki branży gier w listopadzie

Lepiej pod tym względem wypada rynek konsol, który zanotował wzrost aż o 13 procent. Najpopularniejszą grą na wspomnianych urządzeniach jest Red Dead Redemption 2, co raczej nie stanowi większego zaskoczenia. Na drugim miejscu uplasowała się FIFA 19 a na trzecim Call of Duty: Black Ops 4. Najmniej docenioną produkcją okazał się Assassin's Creed: Odyssey. W przypadku PC-tów na pierwszej lokacie znalazł się League of Legend, zaś tuż za jego plecami uplasowała się chyba największa niespodzianka w postaci Dungeon Fighter Online (tytuł ten wyprzedził m.in. Fortntie, PUBG oraz Battlefield 5). W przypadku mobilnego rynku dominacją mogą pochwalić się Pokemon GO, Honour of Kings oraz Candy Crush Saga. Statystyki SuperData Research uwzględniają również Rainbow Six: Siege, który po paru latach obecności w branży zaczął powoli zwalniać uzyskując gorsze o 33 procent dodatkowe przychody, chociaż na tle całego roku wypada bardzo dobrze.

Wyniki przedstawione przez analityków raczej nie stanowią większego zdziwienia, gdyż zarówno Fallout 76, jak i Battlefield 5 to dla swych wydawców oraz sporej części fanów okazały się po ogromnym rozczarowaniem. Dane sprzedaży Battlefield 5 potwierdzają doniesienia o obniżeniu przez Electronic Arts prognozowanych przychodów za 2019 rok fiskalny. O ile przyczyną klęski tytułu Bethesdy mogą być względy jakościowe tak Battlefield 5 pod tym względem nie prezentuje się źle. Zaważyło kilka czynników jak choćby zła prasa czy kiepskie elementy, które EA DICE umieściło we wczesnym wydaniu piątki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fallout 76 i Battlefield 5 rozczarowują. Wyniki branży gier w listopadzie

 0