Fallout: New Vegas 2 może powstać. Reżyser pierwszej części chciałby wrócić do serii

Fallout: New Vegas 2 może powstać. Reżyser pierwszej części chciałby wrócić do serii

Fallout: New Vegas 2 nie powstaje. Taki komunikat wystosowało studio Obsidian Entertainment, które stworzyło pierwszą część z 2010 roku. Istnieje jednak szansa, że w przyszłości możemy otrzymać kontynuację.

Wprawdzie Obsidian Entertainment świętując 25. rocznicę powstania kultowej serii Fallout przyznał, iż nie pracuje nad sequelem Fallouta: New Vegas, który zadebiutował 12 lat temu. Nie oznacza to jednak, że taki projekt nie narodzi się w przyszłości, a oliwy do ognia dolał reżyser gry. W wywiadzie dla Kinda Funny Games, dyrektor ds. projektowania Obsidian i reżyser Fallout: New Vegas został zapytany o swoje doświadczenia przy produkcji spin-offu i czy kiedyś może do niego wrócić. Josh Sawyer opisał Fallout: New Vegas jako "szalony projekt", dodając, że mógłby ponownie działać przy serii, bo "kocha Fallouta" oraz "cały ten świat". Deweloper ma nawet kilka pomysłów na kontynuację.

Reżyser Fallout: New Vegas nie wykluczył powstania kontynuacji gry.

 

"Uwielbiam Fallouta i mógłbym znowu przy nim pracować, ale zobaczymy, dokąd zaprowadzi mnie przyszłość" – powiedział Sawyer. Twórca został również zapytany, jakie jest jego wymarzone miejsce, w którym toczyłaby się akcja nowej gry z serii. "Nie jestem do końca pewien" – odpowiedział. "Nie myślałem o tym od dłuższego czasu. Interesująca byłaby Kalifornia lub Środkowy Zachód. Oczywiście, jako reżyser muszę być podekscytowany, aczkolwiek ekipa także musi wyrazić zainteresowanie, a projekt ma pasować do marki jako całość".

Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na zielone światło od właściciela praw do Fallouta na kontynuację New Vegas. Niestety aktualnie nic nie wskazuje na to, żeby doszło do zapowiedzi tytułu. W lutym tego roku podawano, iż trwają "bardzo wczesne rozmowy" dotyczące kontynuacji Fallout New Vegas co by oznaczało, że studio odrzuciło opcję stworzenia kontynuacji, albo rozmowy nigdy nie miały miejsca. Graliście w Fallout: New Vegas? Co myślicie na temat powstania sequela?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fallout: New Vegas 2 może powstać. Reżyser pierwszej części chciałby wrócić do serii

 0