Co z kontynuacją Fallout New Vegas? Obsidian odnosi się do plotek

Co z kontynuacją Fallout New Vegas? Obsidian odnosi się do plotek

Fallout obchodzi w tym miesiącu 25. rocznicę powstania w związku z czym Obsidian złożył życzenia, ale także skomentował plotki dotyczące powstania Fallout Ne Vegas 2.

Od jakiegoś czasu spekulowano, że trwają prace nad Fallout New Vegas 2, za które odpowiada Obsidian ojcowie poprzedniej części. Studio składając życzenia z okazji 25-lecia istnienia marki, odniosło się do tych plotek przedstawiając proste oraz jasne stanowisko. Otóż Fallout New Vegas 2 nie powstaje a deweloperzy aktualnie nie myślą o takim projekcie. Oczywiście nie oznacza to, że gra nigdy nie ujrzy światła dziennego zawsze Obsidian może zmienić zdanie i usiąść do niej w przyszłości. Komentarz stanowi jednak rozczarowanie dla graczy, którzy polubili New Vegas.

Obsidian zaprzeczył, by pracował nad Fallout New Vegas 2 i obecnie nawet nie myślą o takim projekcie.

W lutym tego roku podawano, iż trwają "bardzo wczesne rozmowy" dotyczące kontynuacji Fallout New Vegas co by oznaczało, że studio odrzuciło opcję stworzenia kontynuacji, albo rozmowy nigdy nie miały miejsca. Studio może być po prostu zbyt zajęte, żeby zająć się nowym tytułem niezależnie od chęci, deweloperzy działają nad czterema projektami przygodową grą akcji Grounded, Avowed ze świata Pillars of Eternity, zwariowaną średniowieczną epicką przygodówką Pentiment oraz pełnoprawnym sequelem RPG The Outer Worlds 2.

Marka nie będzie powierzona innemu studiu i przyznał to człowiek zarządzający Falloutem, Todd Howard w rozmowie z The Guardian. Wydany w 2010 rok Fallout New Vegas rozgrywa się w postapokaliptycznej przyszłości, w roku 2281 – cztery lata po wydarzeniach przedstawionych w Falloucie 3 i 204 lata po tzw. wielkiej wojnie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, która doprowadziła do prawie całkowitego zniszczenia ludzkości. Kierujemy poczynaniami Kuriera pracującego dla Mojave Express a naszym celem jest dostarczania przesyłki o nazwie Platynowym Sztonem Kurier.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co z kontynuacją Fallout New Vegas? Obsidian odnosi się do plotek

 0