Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie wymagało podania numeru telefonu

Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie wymagało podania numeru telefonu

Overwatch 2 do grania wymagana podania numeru telefonu, chociaż Blizzard zrobił wyjątek dla pewnej grupy graczy zwalniając ich z tego obowiązku. Tą samą drogą podążą autorzy Call of Duty: Modern Warfare 2.

Call of Duty: Modern Warfare 2 jest kolejną produkcją, która wykorzysta narzędzie SMS Protect. Jeśli chcemy zagrać w najnowszą strzelankę Infinity Ward musimy podać numer telefonu w swoim koncie Battle.net. Taką wzmiankę dostrzeżono na stronie pomocy technicznej. W tej chwili nie jest jasne, czy wszyscy gracze Warzone 2.0 będą potrzebować numeru telefonu komórkowego, aby zagrać w tę grę, gdy pojawi się ona 16 listopada. Od 2020 r. Infinity Ward wymaga, aby wszyscy użytkownicy Warzone na PC przechodzili dwuskładnikowy proces uwierzytelniania.

Modern Warfare 2 korzysta z systemu SMS Protect.

System wzbudza kontrowersje, ponieważ niektóre numery na kartę nie mogą zostać połączone z kontem, co ogranicza pulę graczy. Chodzi m.in. o osoby korzystające z usług operatorów komórkowych Cricket Wireless. Blizzard zdając sobie sprawę z sytuacji złagodził wymagania w efekcie teraz gracze, którzy grali w Overwatcha od 9 czerwca 2021 roku nie muszą podawać numeru telefonu. Zobaczymy czy podobna ulga obejmie użytkowników Modern Warfare 2 i Warzone 2. MW 2 zadebiutuje 28 października na PC i konsolach PlayStation oraz Xbox.

Miejmy nadzieję, że lepiej niż w becie poradzi sobie system chroniący grę przed cheaterami. Podczas testów nie brakowało oszustów korzystających z popularnych narzędzi aimbota i wallhacka ułatwiających celowanie i wskazujących pozycje przeciwników. Natomiast SMS Protect może jest uciążliwym rozwiązaniem, ale ograniczy liczbę osób zakładających nowe konta, które wykorzystują je np. do grania na niższych rangach. Mieliście problem z podaniem numeru telefonu w Overwatchu 2?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie wymagało podania numeru telefonu

 0