Sledgehammer Games pracuje nad Call of Duty: Advanced Warfare 2. Seria wróci do futurystycznej wojny

Sledgehammer Games pracuje nad Call of Duty: Advanced Warfare 2. Seria wróci do futurystycznej wojny

Call of Duty: Modern Warfare 2 zadebiutuje pod koniec października, tymczasem gracze zastanawiają się nad przyszłością serii, która najpewniej nie wróci do klimatów II wojny światowej, poświęcając uwagę futurystycznym zmaganiom.

Sledgehammer Games ma na celu odejście od strzelanek z czasów II wojny światowej i zaprezentowania pola bitwy z przyszłości. W 2014 roku studio wydało Call of Duty: Advanced Warfare, który przenosił nas do 2052 roku i ukazywał nowoczesne starcia. Deweloperzy chcą wrócić do tej gry i stworzyć poboczną serię jak Infinity Ward zrobiło w przypadku Modern Warfare. Przed wydaniem Call of Duty: Vanguard, zespół narracyjny Sledgehammera początkowo chciał dalej rozwijać historie bohaterów z tej produkcji, aczkolwiek Vanguard nie spełnił oczekiwań Activision Blizzard. Sledgehammer Games wrócił więc do punktu wyjścia i musiał szukać czegoś innego, wybór podobno padł na powrót Advanced Warfare, które powstaje na silniku IW 9.0.

Sledgehammer Games pracuje nad Call of Duty: Advanced Warfare 2, który będzie dynamiczną strzelanką science-fiction.

Sledgehammer zapewne będzie chciał postawić na bardziej dynamiczne walki rodem ze strzelanek science-fiction. Kontynuacja Advanced Warfare od Sledgehammera ma ukazać się w 2025 roku, zaledwie rok po tytule premium Treyarch. Według dostępnej informacji studio już pracuje nad Call of Duty: Advanced Warfare 2. Twócy mają dużo czasu na przygotowanie i dopracowanie projektu, bowiem w 2023 roku nie otrzymamy nowej odsłony Call of Duty z segmentu premium. Co ciekawe przyszłoroczna edycja serii także przeniesie nas do współczesnej wojny za sprawą konfliktu w Iraku. Fabuła obejmie to, co rząd USA nazywa Operacją Iraqi Freedom i Operation Enduring Freedom.

28 października na PC i konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S zadebiutuje Modern Warfare 2, który stanowi reboot wersji z 2009 roku. Do gry wrócą doskonale znani z oryginalnego MW2 bohaterowie z kapitanem Price na czele. Będzie Fearless Sergeant "Soap" MacTavish, Seasoned Sergeant Kyle "Gaz" Garrick i Colonel Alejandro Vargas. Oprócz tego marka wzbogaci się o Call of Duty: Warzone 2, czyli darmowy battle royale, którego poprzednik swego czasu wzbudzał ogromne zainteresowanie graczy. Czekacie na kolejne części Call of Duty albo może wolicie Battlefielda?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sledgehammer Games pracuje nad Call of Duty: Advanced Warfare 2. Seria wróci do futurystycznej wojny

 0