CD Projekt RED zapowiada nową trylogię Wiedźmina i kontynuację Cyberpunka 2077

CD Projekt RED zapowiada nową trylogię Wiedźmina i kontynuację Cyberpunka 2077

CD Projekt RED zapowiedział nowe gry z serii Wiedźmin i Cyberpunk 2077, które dostaniemy w przyszłości. Studio zgodnie z deklaracją mimo porażki nie porzuci futurystycznego Night City.

CD Projekt RED pracuje nad nową pełnoprawą grą z uniwersum Wiedźmina, ale to nie jedyny projekt z nim związany. Wiedźmin Canis Majoris pełnoprawna produkcja o Wiedźminie, która jest grą RPG w otwartym świecie opartą na przygodzie dla jednego gracza. Co ciekawe za prace odpowiada zewnętrzna grupa złożona z doświadczonych deweloperów zaznajomionych z IP pracujących nad poprzednimi częściami marki. Jak podkreślił Adam Kiciński z CD Projekt "to pierwszy projekt spoza Grupy, lecz nie oznacza to jednak, że będzie odbiegał jakością od reszty gier". Powstaje on bowiem na silniku Unreal Engine 5. Wiedźmin Canis Majoris będzie mimo tego odrębnym bytem względem nowe sagi.

CD Projekt RED zapowiedział, że nowa gra AAA o Wiedźminie stanowi początek nowej trylogii. Oprócz tego ujawniono, iż powstanie sequel Cyberpunka 2077.

CD Projekt RED nowe gry

Zapowiedziana jakiś czas temu nowa gra o Wiedźminie nosi nazwę kodową "Polaris". Tytuł znajduje się w fazie pre-produkcji, czyli na wczesnym etapie rozwoju co oznacza, iż na jego debiut przyjdzie nam poczekać. Jest to pierwsza odsłona z nowej trylogii CD Projekt RED. Polaris stanowi ledwie początek nowej wielkiej przygody, a CD Projekt RED zaserwuje nam trzy gry z segmentu AAA w ciągu 6 lat. Wiedźmin Sirius to inna gra, za której powstanie odpowiada studio Molasses Flood wspierane przez Redów. Całość otrzyma rozgrywkę wieloosobową w tym kampanię fabularną i zadania.

Niezrażony porażką Cyberpunka 2077 CD Projekt RED zapowiedział sequel wydanej 2 lata temu produkcji. Kolejnego CP 2077 o kryptonimie "Project Orion" – przygotowuje CD Projekt Red North America, nowe studio z siedzibą w Bostonie (Stany Zjednoczone). Prace nad Orionem rozpoczną się po wydaniu w przyszłym roku nadchodzącego dodatku Cyberpunk 2077, Phantom Liberty, poinformował CD Projekt w rozmowie z inwestorami. Project Hadar to kompletnie nowa marka stworzona przez CD Projekt RED, która stanowi ważny element przyszłości studia deweloperskiego, choć znajduje się na wczesnym etapie procesu twórczego.

Szef rozwoju biznesu w CD Projekt, Michał Nowakowski, podkreślił, że prace nad Hadarem są wciąż na wczesnym etapie. „Ważne jest, aby zrozumieć, że w tej chwili wciąż pracujemy nad podstawowymi koncepcjami i kładziemy podwaliny pod nową franczyzę” – powiedział. Na nowego Cyberpunka przyjdzie nam więc poczekać wiele lat, aczkolwiek liczymy, iż nie powtórzy on błędów poprzednika. Widzimy, iż plany Redów są ambitne i chcą oni bazować nie tylko na twórczości Andrzeja Sapkowskiego i Mike'a Pondsmitha, ale również zaproponować coś swojego.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED zapowiada nową trylogię Wiedźmina i kontynuację Cyberpunka 2077

 0