Deweloperzy gier są zaniepokojeni zamknięciem Google Stadia

Deweloperzy gier są zaniepokojeni zamknięciem Google Stadia

Google zapowiedziało zamknięcie platformy Stadia 18 stycznia 2023 roku z powodu niskiego zainteresowania użytkowników, deklarując, że zwróci pieniądze za zakupione gry. Informacja amerykańskiego giganta zaniepokoiła deweloperów gier.

Google Stadia zniknie 18 stycznia 2023 roku. Wbrew wcześniejszej deklaracji i zgodnie z plotkami platforma streamingowa, wobec której producent wiązał spore nadzieje dokona żywota co zaniepokoiło deweloperów gier. Programista Maia, Simon Roth, napisał na Twitterze, że miesiące jego pracy trafią do kosza, a dodatkowo nie dostał wcześniej żadnej informacji od Google dotyczącej zamknięcia Stadii. Pracowników Google powiadomiono o tym fakcie jakieś trzy godziny przed oficjalnym ogłoszeniem. Inni programiści podzielili się podobnymi historiami, a Tom Vian z SFB Games, którego tytuł Tangle Tower będzie wydany na Google Stadia o wszystkim dowiedział się z artykułu w serwisie The Verge.

Deweloperzy wyrażają zaniepokojenie zamknięciem Google Stadia. Wśród nich są studia, które w najbliższym czasie wydają gry na tę platformę.

Google Stadia zostanie zamknięta

Rebecca Heineman napisała: "Mamy grę, która zadebiutuje (na Google Stadia przyp. red.) 1 listopada. Teraz słyszymy o tym". Kobieta dodała później, iż jej zespół zastanawia się jak podejść do tematu zamknięcia Google Stadia. We wczorajszym oświadczeniu wiceprezes Stadia i dyrektor generalny Phil Harrison powiedział, że nadal widzi "wyraźne możliwości zastosowania tej technologii w innych częściach działalności Google" i że firma pozostaje "głęboko zaangażowana w rozwój gier". Zamknięcie Google Stadia wywołało niemałe poruszenie także wśród graczy.

Gracze, którzy posiadają Cyberpunka 2077 na Google Stadia apelują do CD Projekt RED, żeby udostępnił opcję zapisywania stanu gry w chmurze. Wprawdzie odpowiednie rozwiązanie wdrożyła aktualizacja 1.6, aczkolwiek ma pewne ograniczenia i nie dotyczy wydania na Stadie tylko komputerów oraz konsol. Cóż Google Stadia miała potencjał, lecz jak twierdzi producent nie było wysokiego zainteresowania ofertą. Uważacie, że wina leży bezpośrednio po stronie Google Stadia lub może granie w chmurze nie przyciąga uwagi graczy?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Deweloperzy gier są zaniepokojeni zamknięciem Google Stadia

 0