Returnal - eksluzywna gra PS5 wycieka na PC. Otrzyma obsługę DLSS i FSR

Returnal - eksluzywna gra PS5 wycieka na PC. Otrzyma obsługę DLSS i FSR

Jeśli zastanawialiście się, jaki kolejny ekskluzywny tytuł z PlayStation 5 trafi na PC, to za sprawą najnowszego przecieku prawdopodobnie poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. 

Trzecioosobowa strzelanka Returnal, opracowana przez studio Housemarque i wydana przez Sony Interactive Entertainment, zmierza na komputery PC. Chociaż ani deweloper, ani wydawca nie potwierdzili jeszcze takich planów na najbliższą przyszłość, to do sieci właśnie wyciekł film pokazujący ustawienia gry na PC.

Trzecioosobowa strzelanka Returnal, opracowana przez studio Housemarque i wydana przez Sony Interactive Entertainment, zmierza na komputery PC.

Returnal - eksluzywna gra PS5 wycieka na PC. Otrzyma obsługę DLSS i FSR

Film, który udostępniono na forach Icon-era (niestety został już skasowany ze względu na roszczenia o prawa autorskie, co tylko potwierdza jego autentyczność), pokazywał testową wersję z niektórymi opcjami graficznymi, w tym optymalizacją ekranu. Materiał ujawniał, że gra będzie obsługiwała techniki upscalingu NVIDIA DLSS i AMD FSR. W przypadku DLSS w opisach wspomniano, że wymagana jest karta graficzna GeForce RTX, podczas gdy AMD FSR jest wymieniony jako „przestrzenny upscaler”, co sugeruje, że jest to FSR 1.0, a nie 2.0. Być może jednak nie była to najnowsza kompilacja i do premiery gra otrzyma aktualizację do nowszej wersji technologii AMD. 

W Returnal gracz wciela się w astronautkę imieniem Selene i trafia na nieznaną, niebezpieczną planetę Atropos. Okazuje się, że bohaterka utkwiła tutaj w pętli czasowej - za każdym razem, gdy ginie, odradza się w początkowym punkcie. Gra stanowi połączenie strzelanki TPP z podgatunkiem roguelike. Większość czasu spędzamy w niej na eksploracji (czeka na nas sześć różnorodnych biomów) oraz walce z przeciwnikami głównie przy użyciu broni palnej. Podczas zabawy występuje tzw. zjawisko bullet hell, czyli zasypywanie gracza gradem strzałów, których trzeba unikać. Poza dziesiątkami pomniejszych przeciwników czekają nas także starcia z potężnymi bossami. Gdy zginiemy (a ginąć będziemy bardzo często), przenosimy się do początku i ponownie ruszamy w stronę celu. Jednak za każdym razem plansza zostaje wygenerowana losowo.

Returnal został wydany w kwietniu 2021 roku i nie został jeszcze potwierdzony na platformie PC. Jednak ponieważ prawie wszystkie ekskluzywne tytuły Sony PS są teraz wydawane na komputerach PC (choć ze sporym opóźnieniem), także i ten tytuł wydaje się pewniakiem na blaszakach. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Returnal - eksluzywna gra PS5 wycieka na PC. Otrzyma obsługę DLSS i FSR

 0