Cyberpunk 2077. CD Projekt ujawnia oficjalne dane sprzedaży

Cyberpunk 2077. CD Projekt ujawnia oficjalne dane sprzedaży

CD Projekt ujawnił nowe dane sprzedaży gry Cyberpunk 2077, która w ostatnim czasie nie narzeka na brak zainteresowania użytkowników Steam, do czego przyczynił się serial anime Cyberpunk: Edgerunners i aktualizacja 1.6.

CD Projekt ujawnił, że Cyberpunk 2077 od premiery w grudniu 2020 roku sprzedał się w nakładzie przeszło 20 milionów egzemplarzy na wszystkich docelowych platformach i urządzeniach. Jest to wzrost względem kwietnia 2022 r. kiedy CD Projekt poinformował o sprzedaniu 18 milionów sztuk Cyberpunka 2077. Przed debiutem, a także jeszcze przed nią atmosfera wokół produkcji była nakręcana, czemu nie należy się dziwić, ponieważ całość na materiałach m.in. z E3 2018 wyglądała bardzo dobrze i dodatkowo nad wszystkim czuwało studio, które stworzyło hit minionych lat, Wiedźmina 3: Dziki Gon. Do tego w kampanię promocyjną zaangażowano znanego aktora Keanu Reevesa, który użyczył wizerunku ważnej dla fabuły postaci.

Cyberpunk 2077 od premiery w grudniu 2020 roku sprzedał się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy.

Cyberpunk 2077

To wszystko skutecznie zamaskowało niedociągnięcia CP 2077 i masę błędów, które nierzadko utrudniały lub nawet uniemożliwiały poprawne przejście gry. O jakości portu na konsole poprzedniej generacji PlayStation 4 i Xbox One lepiej nie wspominać. CD Projekt RED ruszył do naprawy swego projektu co opóźniło wprowadzenie większych DLC w tym pierwszego dodatku fabularnego. Krytyka i wszystkie przytoczone wydarzenia zahamowały też początkowo dobrą sprzedaż Cyberpunka 2077, który w okolicach premiery zgromadził na Steam w peaku ponad 800 tysięcy jednocześnie grających osób. Przez kolejne miesiące tytuł był w cieniu, ale ostatnio odżył i znów przyciąga tłumy graczy dzięki serialowi Netflixa i aktualizacji 1.6.

W Cyberpunka 2077 zgodnie z informacją CD Projekt gra 1 milion ludzi dziennie. Jakby tego było mało CP 2077 pobił rekord Wiedźmina 3: Dziki Gon pod względem liczby jednoczesnych graczy (w weekend liczba graczy przekroczyła 104 000 jednoczesnych graczy na Steam). Najnowsze przygody Geralta z Rivii były w stanie przyciągnąć 103 tys. użytkowników platformy Valve. Poprawiły się również recenzje Cyberpunka 2077 na Steam. Zobaczymy jednak jak długo wysokie zainteresowanie produkcją utrzyma się. Graliscie w CP 2077 albo zamierzacie ograć?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077. CD Projekt ujawnia oficjalne dane sprzedaży

 0