Cyberpunk 2077 wzbudza ogromne zainteresowanie. CD Projekt RED ujawnia oficjalne dane

Cyberpunk 2077 wzbudza ogromne zainteresowanie. CD Projekt RED ujawnia oficjalne dane

Cyberpunk 2077 przeżywa na Steam odrodzenie. CD Projekt RED ujawnił teraz oficjalne dane dotyczące liczby graczy, którzy zagrali w grę po raz pierwszy oraz wrócili do niej po jakimś czasie.

Od około tygodnia Cyberpunk 2077 przeżywa na Steam odrodzenie. Kilka dni temu średnia aktywność graczy wynosiła ponad 64 tysiące a w momencie pisania wiadomości w CP 2077 jednocześnie gra 82 tys. użytkowników platformy Valve. To wzrost, ale jak się okazuje jest jeszcze lepiej. CD Projekt RED ujawnił na Twitterze dane dotyczące liczby graczy i wynika z nich, iż w Cyberpunka 2077 w ciągu tygodnia grało dziennie 1 milion osób. Dotyczy to wszystkich platform, na których udostępniono produkcję, czyli PC, Google Stadia, PlayStation 4, Xbox One oraz PS5 i Xbox Series X/S.

Według CD Projekt w Cyberpunka 2077 w ciągu tygodnia każdego dnia grało dziennie 1 milion graczy na wszystkich platformach.

Statystyki studia obejmują nie tylko nowych graczy, ale także tych powracających do Night City. Do ożywienia CP 2077 po kiepskiej premierze i miesiącach braku konkretnej nowej zawartości przyczyniła się duża aktualizacja 1.6 dodająca m.in. nowe kontrakty czy bronie i zapowiedź dodatku fabularnego. Spora w tym także zasługa serialu anime Cyberpunk: Edgerunners, który skutecznie przyciągnął przed ekrany abonentów Netflixa. Ciężko ocenić czy wysokie zainteresowanie tytułem utrzyma się przez dłuższy czas, ale niewątpliwie Redzi mają powód do zadowolenia.

CD Projekt mimo początkowej klęski spowodowanej niedopracowaną wersją Cyberpunka 2077 zwłaszcza na konsolach poprzedniej generacji widzi w marce potencjał i nie zamierza jej porzucać tylko nadal rozwijać. W najbliższej przyszłości dostaniemy specjalny update implementujący technologię NVIDIA DLSS 3.0, którą zapowiedziano wczoraj. Skorzysta z niej też inna gra ze stajni CD Projekt RED, Wiedźmin 3: Dziki Gon, który jeszcze w 2022 otrzyma next-genową aktualizację poprawiającą oprawę graficzną i implementującą kilka innych rzeczy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 wzbudza ogromne zainteresowanie. CD Projekt RED ujawnia oficjalne dane

 0