Wyciek GTA 6 może prowadzić do dużych opóźnień gier Rockstar

Wyciek GTA 6 może prowadzić do dużych opóźnień gier Rockstar

Miniony weekend to koszmar dla ekipy Rockstar, a to za sprawą jednego z największych wycieków w historii gier wideo, który ujawnia tony materiałów z nadchodzącego GTA 6. To jednak również fatalna wiadomość dla graczy, gdyż ta sytuacja może przełożyć się na duże opóźnienia gier jednego z najbardziej utalentowanych deweloperów w branży.

Wewnętrzne serwery Rockstar Games zostały zinfiltrowane w sobotę w nocy, a w ręce hakera dostało się wiele gigabajtów poufnych danych, w tym nagrania, zdjęcia i kod źródłowy wersji pre-alpha GTA 6. Przecieki zaczęły krążyć w niedzielę we wczesnych godzinach porannych i błyskawicznie rozpowszechniły się po sieci, a usilne starania firmy, aby je powstrzymać, na nic się zdały.

Tony materiałów z nadchodzącego GTA 6 to fatalna wiadomość dla graczy, gdyż ta sytuacja może przełożyć się na duże opóźnienia.

GTA 6

Deweloperzy są podobno załamani całą sytuacją, a haker próbuje na dodatek szantażować Rockstar Games i grozi wydaniem kodu źródłowego GTA V, GTA VI, a nawet wczesnej wersji testowej GTA VI, chyba że studio „wynegocjuje umowę”. Wiele doniesień wskazuje, że wycieki mocno uderzyły w światowe studia Rockstar - ten spadek morale może znacząco wpłynąć na rozwój gry i skłonić Take-Two Interactive do dochodzenia odszkodowania od zaangażowanych w akcję osób, co z kolei może ciągnąć się latami. 

Należy zauważyć, że przecieki prezentują wersję pre-alfa gry i nie odzwierciedlają jej finalnej jakości, ale na ich bazie gracze dość surowo oceniają nową produkcję Rockstar, co na pewno zaniepokoiło programistów, którzy w tajemnicy pracowali nad projektem. Wiele wskazuje na to, że GTA VI planowane jest przez Take-Two na rok budżetowy 2024 lub 2025, co wynika z ogromnego skoku prognozowanych przychodów. Teraz, po całej akcji z wyciekiem, gra może zostać wydana jeszcze później. Take-Two prawdopodobnie da Rockstar Games tyle czasu, ile studio będzie potrzebowało na ukończenie GTA 6, ponieważ to ich flagowa seria, która przynosi największe dochody. 

Jak na razie jednak to tylko spekulacje i musimy uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na oficjalne komunikaty ze strony Take-Two i Rockstar.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciek GTA 6 może prowadzić do dużych opóźnień gier Rockstar

 0