Cyberpunk 2077 przebił Wiedźmina 3. To zasługa Cyberpunk: Edgerunners i Netflixa?

Cyberpunk 2077 przebił Wiedźmina 3. To zasługa Cyberpunk: Edgerunners i Netflixa?

Wygląda na to, że Netflix kolejny raz wyświadczył CD Projekt RED przysługę. Serial Wiedźmin przyciągnął nowych graczy do serii gier z Geraltem w roli głównej (oczywiście skorzystał również sam Andrzej Sapkowski), a animacja Cyberpunk: Edgerunners zdziałała cuda dla Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 nie zyskał takiego uznania, jak Wiedźmin 3 w momencie premiery, który w oczach wielu jest grą wybitną - porzeczkę ustawiono bardzo wysoko. Jednak po kilku dużych aktualizacjach, premierze konsoli nowej generacji i szansie uzyskania nagrody Anime of the Year przez Edgerunners, gra zyskała ogromny wzrost popularności i nowych graczy. W ciągu weekendu gra przekroczyła 104 000 jednoczesnych graczy na Steam – przewyższając szczytowe osiągnięcie Wiedźmina 3, który w tym samym czasie zdołał przyciągnąć 103 329 graczy. Dwa lata po premierze w Cyberpunk 2077 gra więcej osób, niż kiedykolwiek w Wiedźmina 3 - oczywiście wciąż mówimy tutaj o graczach w jednym momencie, nie o ogóle.

CD Projekt RED ma powody do zadowolenia. Cyberpunk 2077 przebił Wiedźmina 3 pod względem liczby jednoczesnych graczy, a recenzje na Steamie gwałtownie się poprawiają.

Cyberpunk 2077 zaskakująco zaczął również zdobywać masę pozytywnych recenzji na Steamie. W obecnej chwili na podstawie ponad 421 000 indywidualnych recenzji użytkowników wyliczono, że opinie są „W większości pozytywne”. Do ożywienia CP 2077 po kiepskiej premierze i miesiącach braku konkretnej nowej zawartości przyczyniła się również duża aktualizacja 1.6 dodająca m.in. nowe kontrakty czy bronie i zapowiedź dodatku fabularnego. Obecnie gra "Redów" jest znów na fali, pytanie tylko, czy sytuacja się utrzyma po zakończeniu emisji spin-offu na Netflixie. Producent zeszłym tygodniu d ujawnił, że na wszystkich platformach Cyberpunk 2077 miał ponad milion graczy każdego dnia. 

Obecnie deweloper ogłosił przerwę w wydawaniu poprawek i nowych zawartości do gry. CD Projekt Red planuje wydać aktualizację 1.7, kolejną dużą łatkę, dopiero w 2023 roku i zaoferuje m.in. zmodernizowany system policyjny w grze. Nadchodzące rozszerzenie „Phantom Liberty” również zostanie wydane w 2023 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 przebił Wiedźmina 3. To zasługa Cyberpunk: Edgerunners i Netflixa?

 0