Nastolatek, który ma odpowiadać za włamanie do Rockstar Games został aresztowany

Nastolatek, który ma odpowiadać za włamanie do Rockstar Games został aresztowany

Rockstar Games wstrząsnął przeciek danych dotyczących Grand Theft Auto 6, który okazał się prawdziwy. Odpowiadać ma za niego nastoletni haker, który` został aresztowany przez organa ścigania.

Początkowo mało kto wierzył w autentyczność plików, które pochodzą z GTA 6, ale Rockstar Games postanowił nie chować głowy w piasek i potwierdził, że doszło do kradzieży danych z serwerów studia. Oczywiście całość pochodzi z wczesnej wersji gry, więc jest niedopracowana i do momentu finalnego wydania większość rzeczy ulegnie diametralnej zmianie. Przeciek stanowi duży cios dla Rockstar Games, który podjął się współpracy z organami ściągania. Według mediów sprawcą zamieszania jest 17-letni haker. Nastolatek nie tylko ukradł 90 plików, ale także szantażował firmę, grożąc ujawnieniem kodów źródłowych gier jeżeli nie otrzyma pieniędzy.

Nastolatek, który ma odpowiadać za włamanie do Rockstar Games i Ubera został aresztowany w Oxfordshire.

Do wypłaty środków jednak nie dojdzie. City of London Police dokonało zatrzymania 17-latka w Oxfordshire pod zarzutem hakerstwa, w ramach śledztwa prowadzonego przez National Cyber Crime Unit (NCCU). Sprawca pozostaje w areszcie policyjnym. Warto wspomnieć, iż City Of London Police odpowiada m.in. za prowadzenie śledztw dotyczących oszustw popełnianych w internecie. City Of London Police potwierdziło, że doszło do zatrzymania w dniu 22 września (czwartek) w godzinach wieczornych i ma to związek z bezprawnym przejęciem danych Rockstar Games. Co ciekawe 17-latek z Oxfordshire dowodzi grupą hakerską o nazwie Lapsus$.

Na początku bieżącego roku chłopak został aresztowany i zwolniony za kaucją przez londyńską policję za zgromadzenie ponad 10 milionów funtów pochodzących z nielegalnej działalności prowadzonej w sieci. Cóż mleko się już rozlało, a na Rockstar wylano sporo hejtu za poziom, jaki prezentuje GTA 6. W obronie studia stanęli inny deweloperzy, którzy stwierdzili, iż krytykujący nie rozumieją procesu powstawania gier. Jako dowód pokazali swoje projekty na wczesnym etapie rozwoju, które niemal nie przypominały finalnych wersji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nastolatek, który ma odpowiadać za włamanie do Rockstar Games został aresztowany

 0