Sony szykuje nowe PS5. Firma zdecyduje się na ciekawe rozwiązanie

Sony szykuje nowe PS5. Firma zdecyduje się na ciekawe rozwiązanie

Sony pracuje nad nową wersją PlayStation 5, która zostanie wprowadzona na rynek w 2023 roku i przejdzie większe zmiany niż dotychczasowe rewizje, a producent zdecyduje się na ciekawy krok.

Jak informuje Tom Henderson, Sony przygotowuje nową rewizję PlayStation 5, która zadebiutuje w przyszłym roku i wniesie coś więcej niż odświeżoną obudowę, choć to też ważna część konsoli. Firma chce dodać odłączany napęd optyczny, którego podłączymy za pomocą dodatkowego portu USB typu C. Sony zamierza sprzedawać PS5 z napędem, ale gracze mogliby go kupić jako oddzielne akcesorium na wypadek gdyby dołączony do zestawu element uległ uszkodzeniu. Cóż praktyczne rozwiązanie i nie trzeba byłoby oddawać konsoli do serwisu albo kłopotać się z bardziej zaawansowaną wymianą napędu samemu, wystarczyłoby podłączyć zewnętrzną wersję. Źródła podają, że chociaż nowy odłączany napęd optyczny jest przenośny, nie zrujnuje estetyki PS5.

Sony podobno szykuje nową wersję PlayStation 5, które dostanie odłączany napęd optyczny najpewniej montowany wewnątrz konsoli.

PS5

Sugeruje się, iż napęd będzie umieszczany wewnątrz urządzenia. Ponadto mimo zastosowania odświeżonej obudowy PlayStation 5 przypomina aktualny model, który znajdziemy w sprzedaży. Nie będzie więc wizualnej rewolucji, tylko drobna ewolucja. Jednak zastosowanie zewnętrznego napędu sprawi, iż PlayStation 5 może być lżejsze i cieńsze, co Sony chciało skutecznie wdrożyć we wcześniejszych wydaniach. Sama specyfikacja pozostanie niemal identyczna. Nowa konsola podobno całkowicie zastąpi obudowy A, B i C, które były w produkcji od czasu premiery piątki. Kolejne PS5 będzie miało obudowę D.

Sony planuje wyprodukować 18,5 miliona sztuk nowej konsoli PlayStation 5 w roku fiskalnym 2023 oraz 12 mln modeli z obudowami A-C w okresie gdy będą wycofywane z dystrybucji. Sony Interactive poinformowało, że do czerwca 2022 r. sprzedało ponad 21,7 miliona konsol PlayStation 5. Firma oczekuje, iż w ciągu najbliższych kilku lat dostawy PS5 ulegną wzrostowi, bowiem komponenty niezbędne do stworzenia konsol będą łatwiej dostępne. Kupiliście PS5 czy czekacie na jakąś konkretną promocję?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony szykuje nowe PS5. Firma zdecyduje się na ciekawe rozwiązanie

 0