To koniec. Google Stadia zostanie uśmiercona w 2023 roku

To koniec. Google Stadia zostanie uśmiercona w 2023 roku

Google Stadia zapowiadała się całkiem nieźle, ale rynek zweryfikował rzeczywistość. Chociaż o końcu platformy spekulowano od jakiegoś czasu to były osoby, które nie dawały temu wiary. Firma dziś potwierdziła krążące plotki o końcu usługi.

Google Stadia straciła na znaczeniu u amerykańskiego producenta, ale ten nadal w nią wierzył i rozwijał, starając się utrzymać ją przy życiu. O możliwym zakończeniu działania platformy spekulowano od pewnego czasu i ostatecznie Google potwierdziło medialne doniesienia. Firma zapowiedziała uśmiercenie Google Stadia 18 stycznia 2023 roku, właśnie w tym dniu Stadia zostanie zamknięta dla użytkowników. Do tego momentu nadal możemy bez przeszkód kupić, opłacać i korzystać z subskrypcji. Stracimy też dostęp do wszystkich kupionych gier, ale Google zwróci zainteresowanym abonentom pieniądze wydane na produkcje. Google spodziewa się, że te zwroty zostaną zrealizowane w połowie stycznia.

Google Stadia zostanie zamknięta 18 stycznia 2023 roku. Firma zwróci graczom pieniądze za wszystkie kupione gry.

Google Stadia

Wiceprezes Stadia i GM Phil Harrison w poście na blogu napisał: "Kilka lat temu uruchomiliśmy platformę do grania w chmurze Stadia. Podejście Google Stadia do strumieniowego przesyłania gier dla konsumentów opierało się na mocnych fundamentach technologicznych, ale nie zyskało ono wśród użytkowników oczekiwanej popularności, więc podjęliśmy trudną decyzję o rozpoczęciu likwidacji naszej usługi". Google szczegółowo opisało niektóre z niuansów zamknięcia w FAQ. Zwroty pieniędzy będą automatycznie dokonywane przez sklep Google.

Subskrypcje Stadia Pro nie będą kwalifikować się do zwrotu pieniędzy, ale w okresie wyłączenia będziemy mieć dostęp do kupionych gier. Sam sklep został już zamknięty i nie da się kupić nowych gier, pozostaje korzystać tylko z posiadanych produkcji w bibliotece. Cóż Google potwierdziło medialne plotki, które wskazywały, że Stadia nie przyciąga tylu użytkowników ilu oczekiwał producent. Platforma stała się dla niego nierentowna i podjął decyzję o jej pogrzebaniu. Myślicie, że w przyszłości taki sam los spotka NVIDIA GeForce Now?

Wzmianka o tym, iż Stadia straciła na znaczeniu u Google pojawiła się na początku 2022 roku. Firma zamknęła swoje wewnętrzne studia deweloperskie w ubiegłym roku, a liczba gier AAA, które trafiły do biblioteki nie jest duża mimo tego, że skupiono się przede wszystkim na wysokobudżetowych tytułach. W lipcu Google zaprzeczyło jakoby zamierzało zlikwidować Stadie, ale najwidoczniej coś się wydarzyło w ciągu tych miesięcy. Korzystaliście kiedyś z Google Stadia i żałujecie, że przechodzi do historii?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: To koniec. Google Stadia zostanie uśmiercona w 2023 roku

 0