Radeon RX 6800 XT wydajniejszy od GeForce'a RTX 3090 Ti? Wszystko dzięki Radeon Monster Profile

Radeon RX 6800 XT wydajniejszy od GeForce'a RTX 3090 Ti? Wszystko dzięki Radeon Monster Profile

Radeon Monster Profile (RMP) to ulepszone narzędzie do dostrajania procesorów graficznych opartych na architekturze AMD RDNA 2, które zadebiutować ma jako część pakietu Hydra już tej jesieni. RMP ma wprowadzić optymalizację wydajności oraz mocy kart graficznych, dzięki wykorzystaniu nowej krzywej napięcia i częstotliwości, aby możliwe byłoby wyciśnięcie z kart ich maksymalnego potencjału.

Ciekawie brzmiący Radeon Monster Profile (RMP) to nic innego, jak specjalne narzędzie, które umożliwia dostrajanie procesorów graficznych opartych na architekturze RDNA 2. Będzie ono zintegrowane z pakietem Hydra, który służy do tuningu procesorów AMD Ryzen. RMP ma pomóc w optymalizacji wydajności oraz mocy kart graficznych, dzięki wykorzystaniu nowej krzywej napięcia i częstotliwości oraz kombinacji unikalnych ustawień. Oznacza to, że Radeony będą mogły pokazać pełnię swoich możliwości. Oprócz samego procesora graficznego, zwrócono także uwagę na pamięci. Ich napięcie robocze można ponoć zmniejszyć o 6%, co sprawia, że pobierane jest mniej mocy, a co za tym idzie - wydzielane są mniejsze ilości ciepła.

Radeon Monster Profile zostanie dołączony do pakietu Hydra. Narzędzie umożliwi ustawienie nowej krzywej napięcia oraz częstotliwości, co pozwoli na optymalizację wydajności oraz mocy kart graficznych bazujących na architekturze RDNA 2.

Jak wynika z udostępnionych informacji, Radeon Monster Profile jest w stanie zwiększyć wydajność modelu RX 6800 XT na tyle, że ten gwarantuje lepszy wynik nie tylko od RX 6900 XT, ale nawet od GeForce'a RTX 3090 Ti w 3DMark Time Spy. Mówimy o 13% wzroście wydajności Radeona RX 6800 XT dzięki RMP w porównaniu do fabrycznych ustawień karty. Jak już zostało wspomniane, optymalizacja dotyczy nie tylko wydajności, ale również zapotrzebowania na moc.

Oznacza to, że szybszy RX 6800 XT pobiera szczytowo mniej energii niż RTX 3090 Ti i to aż o 80 W (jak wynika ze slajdów). Jeśli chodzi o ilość klatek za każdego dolara, to RX 6800 XT z RMP oferuje ich 36,6. GeForce RTX 3090 Ti gwarantuje z kolei 19,9 FPS. Wyniki faktycznie robią wrażenie. W przyszłości ma pojawić się również obsługa procesorów graficznych RDNA 3.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 6800 XT wydajniejszy od GeForce'a RTX 3090 Ti? Wszystko dzięki Radeon Monster Profile

 0