Overwatch 2. Blizzard rezygnuje z konieczności podania numeru telefonu w konkretnym przypadku

Overwatch 2. Blizzard rezygnuje z konieczności podania numeru telefonu w konkretnym przypadku

Overwatch 2 do zagrania wymagania podania numeru telefonu. Blizzard wycofał się jednak z tego kontrowersyjnego pomysłu, choć nie dotyczy to wszystkich użytkowników.

Podanie numeru telefonu jest koniecznie jeżeli chcemy zagrać w Overwatcha 2. Dodatkowo pojawiła się informacja jakoby Blizzard nie akceptował numerów na kartę, co z jednej strony nie dziwi, bo łatwiej jest zdobyć numer na kartę niż podpisać kolejny abonament, ale z drugiej całość jest problematyczna dla graczy. Studio wycofało się z konieczności podawania numeru telefonu, aczkolwiek nie dotyczy to wszystkich osób. SMS Protect jest podstawowym zabezpieczeniem, lecz dla Blizzarda ważniejsze było to, iż może on zapewnić lepszą kontrolę ludzi uzyskujących dostęp do gry.

Gracze, którzy grali w Overwatcha od 9 czerwca 2021 roku nie muszą podawać numeru telefonu.

Problem polega na tym, że SMS Protect wyklucza niektórych graczy z powodów niezwiązanych z ich zachowaniem w grze. Każde konto Battle.net wymaga osobnego numeru. "Grałem w Overwatch prawie od pierwszego dnia i bardzo mi się to podobało. Teraz, na kilka dni przed premierą, chciałem zabrać się za powiązanie mojego numeru telefonu z kontem, ale okazało się, że nie mogę tego zrobić, ponieważ mam numer prepaid" – napisał WavePheonix na Reddicie. Ogólnie gracze narzekali na konieczność podania numeru telefonu, choć nie wszyscy, bo pojawiły się głosy popierające działania deweloperów, które ograniczą zakładanie kilku kont przez jednego użytkownika.

Blizzard dostrzegł krytykę i w aktualizacji z 7 października usunął wymóg podania numeru telefonu dla wybranej grupy użytkowników, którzy grali w Overwatcha od 9 czerwca 2021 roku. "Jesteśmy zaangażowani w walkę z destrukcyjnymi zachowaniami w Overwatch 2 – konta, które nie były połączone z Battle.net, a także nowe konta nadal będą musiały spełniać wymagania SMS Protect, co pomaga zapewnić, że chronimy naszą społeczność przed oszustwami" – zakomunikował Blizzard. Jeżeli graliście w Overwatcha od 9 czerwca zeszłego roku wówczas nie musicie podawać numeru telefonu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Overwatch 2. Blizzard rezygnuje z konieczności podania numeru telefonu w konkretnym przypadku

 0