Far Cry 6 z ray tracingiem oraz wsparciem dla AMD FidelityFX na PC

Far Cry 6 z ray tracingiem oraz wsparciem dla AMD FidelityFX na PC

W ramach świętowania premiery kart graficznych Radeon RX 6000, AMD udostępniło kolejne odcinki programu „Partner Showcase”, w których pokazuje m.in. nadchodzące gry wykorzystujące możliwości nowej architektury GPU, RDNA 2. W najnowszym, piątym już epizodzie, Czerwoni zdecydowali się pokazać tytuł Far Cry 6, który otrzyma DirectX Ray Tracing i zawierać będzie także kilka innych funkcji FidelityFX - te pokazywać mają na co stać nowe karty graficzne AMD. Materiał trwa tylko dwie i pół minuty, ale co istotne, szef działu 3D Programming w Ubisoficie, Oleksandr Polishchuk, omawia pecetowe funkcje graficzne, na jakie możemy liczyć w Far Cry 6.

Far Cry 6 otrzyma DirectX Ray Tracing i zawierać będzie także kilka innych funkcji FidelityFX, które pokazywać mają na co stać nowe karty graficzne AMD.

Niestety, nie mamy materiału przechwyconego bezpośrednio z gry, ale przynajmniej otrzymaliśmy potwierdzenie, że Far Cry 6 będzie wspierać ray tracing, a także Contrast Adaptive Sharpening, Variable Rate Shading i Hybrid dla lepszych odbić w przestrzenii ekranu. Gra opracowywana jest również z myślą o wykorzystaniu technologii Infinity Cache od AMD, co przełożyć ma się na lepszą wydajność w wyższych rozdzielczościach, poprzez zwiększenie przepustowości pamięci. Nowa odsłona Far Cry zapowiada się więc na prawdziwą ucztę dla pecetowych graczy, a w szczególności tych, którzy zdecydują się postawić na nowe karty graficzne AMD.    

Przypominamy, że gra po przesunięciu daty premiery z lutego 2021 roku, zadebiutować ma na rynku 25 maja przyszłego roku, jednocześnie na PC, jak również poprzedniej i obecnej już generacji konsol. Jeśli zaś chodzi o samą grę, to Far Cry 6 zabierze nas na wyspę Yara inspirowaną Kubą. Głównym przeciwnikiem jest tajemniczy El Presidente, który na materiale wideo uczy swojego syna, jak postępować z ludem. Nie zabraknie więc partyzanckiej rewolucji i przepełnionej akcją fabuły, z której marka słynie praktycznie od początku istnienia. Tym razem głównym bohaterem będzie Dani Rojas, jeden z partyzantów walczących o wolność swojego kraju, a charyzmatycznym antagonistą sam Giancarlo Esposito, czyli Gustavo Fring z Breaking Bad. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Far Cry 6 z ray tracingiem oraz wsparciem dla AMD FidelityFX na PC

 0