FIFA chce rzucić wyzwanie EA Sports i wydawać gry pod doskonale znaną marką

FIFA chce rzucić wyzwanie EA Sports i wydawać gry pod doskonale znaną marką

Electronic Arts i FIFA zakończyły trwającą od 1994 roku współpracę, która pozwoliła stworzyć jedną z najlepszych serii gier piłkarskich w historii. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nie zdecydowała się przedłużyć licencji i postanowiła pójść własną drogą, rzucając wyzwanie EA Sports.

O tym, że FIFA chce wykorzystać popularną w branży gier nazwę i opracować własną produkcję poświęconą piłce nożnej mówi się od dawna, teraz z kolei znajdujemy potwierdzenie tych słów. Redaktor sportowy The Times, Martyn Ziegler, donosi, że Gianni Infantino, ponownie wybrany na stanowisko prezesa Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej podczas przemówienia oświadczył, iż organizacja wyda swoją grę piłkarską. „Nowa gra FIFA – FIFA 25, 26, 27 i tak dalej – zawsze będzie najlepszą grą elektroniczną dla każdej dziewczyny lub chłopaka. Wkrótce będziemy mogli podać więcej informacji” – oświadczył sternik Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

FIFA chce konkurować z EA Sports i wydać gry FIFA 25, 26, 27 itd."

 

Istnieje opcja, że Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej skonfrontuje się z EA Sports w 2024 roku wydając grę FIFA 25. W oświadczeniu z maja 2022 r. Infantino podkreślił, że tylko produkty posiadające oficjalną licencję FIFA będą wiarygodne dla fanów piłki nożnej. „Mogę was zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra, która nosi nazwę FIFA, będzie najlepszą dostępną dla graczy i fanów piłki nożnej” – powiedział wówczas.

Cóż niewątpliwie marka gamingowa FIFA mając blisko 30 lat na karku pozostaje ogromnie popularna i pozwala generować EA krocie. Teraz kontrolować będzie ją wyłącznie Federacja i niezależnie od tego, kto ją stworzy może przyciągnąć tłumy graczy, ze względu na swoją rozpoznawalną nazwę.

Tymczasem EA Sports ma szansę zaliczyć trudny początek, bo nazwa EA Sports FC nie będzie kojarzyła się zbyt wielu fanom piłki nożnej, zwłaszcza tym niedzielnym, którzy odpalają tytuł w dni wolne lub, żeby tylko pograć ze znajomymi i nie siedzą w temacie cały czas. Pojawia się więc pytanie, czy prędzej sięgną po coś nowego związanego z EA Sports FC lub sprawdzonego i im znanego sprzedawanego pod szyldem FIFA? Na razie czekamy na pierwsze konkretne informacje o projekcie EA Sports FC, który powinien zadebiutować w drugiej połowie 2023 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA chce rzucić wyzwanie EA Sports i wydawać gry pod doskonale znaną marką

 0