Firefox testuje przesyłanie plików 1 GB z funkcją "autodestrukcji"

Firefox testuje przesyłanie plików 1 GB z funkcją "autodestrukcji"

Snapchat przyzwyczaił już nas do możliwości przesyłania treści samoczynnie usuwających się po czasie. Tymczasem Firefox testuje nową usługę do przesyłania plików, które automatycznie wygasają.

Czasem potrzebujemy przesłać komuś większy załącznik, a jesteśmy ograniczeni dostępnymi narzędziami. W sukurs przychodzi nowa funkcjonalność Firefoxa, na razie dostępna w fazie testowej. Dzięki niej możemy przesłać znajomym pliki do 1 GB, które są dodatkowo zaszyfrowane. Po pobraniu bądź upłynięciu 24 godzin, są one natychmiastowo kasowane. Jest to niewątpliwie ciekawy pomysł, zwłaszcza, że nie jest on ograniczony wyłącznie do przeglądarki Mozilli. Ponadto umieszczenie jego w programie Test Pilot jest 3 z 4 możliwych kroków jakie przechodzą produkty twórców Firefoksa. Tak więc nie powinniśmy długo czekać zanim usługa Firefox Send zostanie oficjalnie zaimplementowana.

Firefox Send to usługa służąca do przesyłania plików do 1 GB - zostają one automatycznie kasowane po ich odebraniu bądź upłynięciu 24 godzin.

Ponadto firma Mozilla udostępniła także Notes, czyli coś na kształt notatnika umożliwiającego tworzenie wpisów z poziomu minipaska nawigacyjnego oraz wirtualnego asystenta obsługiwanego głosem - Voice Fill. Jego funkcjonalnośćjest jednak ograniczona do wyszukiwania przez usługi Google, Yahoo oraz DuckDuckGo. Nie jest to jednak najwygodniejsze w tym momencie rozwiązanie - nadal musimy kliknąć na ikonę mikrofonu, a także ręcznie przeklikiwać się przez wyniki naszych wyszukiwań. Niewątpliwie spośród wszystkich testowych funkcji, Firefox Send zapowiada się najbardziej interesująco, chociaż zastanawia fakt, czy funkcja ta nie będzie nadużywana i czy Mozilla zapewni adekwatną przepustowość.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Firefox testuje przesyłanie plików 1 GB z funkcją "autodestrukcji"

 0