Firma kopiąca kryptowaluty kupuje karty CMP NVIDII za 30 mln dolarów

Firma kopiąca kryptowaluty kupuje karty CMP NVIDII za 30 mln dolarów

Sytuacja na rynku kart graficznych nie jest za dobra, a do jej pogorszenia przyczyniają się kopacze kryptowalut. Zaradzić temu próbuje NVIDIA wprowadzając układy CMP (Crypto Mining Processor) dedykowane właśnie tej grupie odbiorców po to, żeby zmniejszyć ich zainteresowanie standardowymi produktami. Na zakup wspomnianych konstrukcji zdecydowała się kopalnia kryptowalut, która przeznaczyła na ten cel aż 30 milionów dolarów. Zieloni rozpoczną dostawę zamówionego towaru od maja 2021 roku. Hut 8 Mining Corp. ma nadzieję, że dzięki podjętej decyzji zwiększy możliwości wydobywcze, osiągając wydajność kopania do 1600 GHasha. Dodatkowo włączenie do działalności kart CMP pozwoli firmie rozszerzyć dotychczasową działalność.

Hut 8 Mining Corp. kupił karty graficzne CMP NVIDII dedykowanie kopaniu kryptowalut za 30 mln dolarów.

Szczegóły zawartej umowy nie są znane, więc nie wiemy, jakie dokładnie CMP od NVIDII kupił Hut 8 Mining Corp. Obecnie Zieloni proponują cztery wersje: 30HX, 40HX, 50HX i 90HX. Dwa pierwsze modele są już dostępne, zaś premiera pozostałych jest planowana w drugim kwartale bieżącego roku. Zobaczymy czy układy CMP zdołają przekonać więcej górników kryptowalut. Niestety w tej chwili doszło nawet do tego, że NVIDIA przywraca do życia kilkuletniego oraz mniej wydajnego GeForce GTX 1050. Kopacze preferują natomiast znacznie mocniejsze i najnowsze GPU - GeForce RTX 3080 i RTX 3090.

Zachętą powinna być NVIDIA CMP 220HX, która jeśli przecieki znajdą pokrycie w rzeczywistości będzie marzeniem niejednego górnika. Ma być ona oparta o flagowe GPU Ampere A100 i kosztować 3000 dolarów. Współczynnik hash rate dla tego modelu miałby wynosić aż 210 MH/s - prawie dwa razy więcej niż w przypadku GeFore RTX 3090. Oparcie o topową specyfikację oznacza wysoką cenę, ale plotki sugerują, iż nie będzie ona wysoka w porównaniu do Tesla A100 PCIe kosztującej  około 11000 dolarów. Warto wspomnieć, że CEO NVIDII zakładał, że jego firma osiągnie 50 milionów dolarów przychodu dzięki sprzedaży kart CMP w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku tymczasem Hut 8 Mining Corp. w jednym zamówieniu prawie w całości wypełnił ów cel.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Firma kopiąca kryptowaluty kupuje karty CMP NVIDII za 30 mln dolarów

 0