Flashback dostępny za darmo na GOG. Jak odebrać grę?

Flashback dostępny za darmo na GOG. Jak odebrać grę?

Platforma GOG przygotowała kolejną darmową grę, którą tym razem jest kultowy niegdyś Flashback. Warto przypomnieć, że w sklepie do 27 czerwca trwa letnia wyprzedaż.

W ramach letniej wyprzedaży trwającej do 27 czerwca platforma GOG rozdaje za darmo wybrane gry. Ostatnio były Venetica i Beautiful Desolation, a od dziś możemy przypisać do swoich kont kultową platformówkę Flashback, która zadebiutowała 30 lat temu. Jest jednak pewien haczyk, ponieważ na odbiór tytułu tak jak we wszystkich przypadkach mamy ograniczony czas, zaś obecna okazja potrwa jeszcze 65 godzin. Grę przypiszemy, klikając w ten link. Za powstanie Flaskback odpowiada francuskie studio Delphine Software zlikwidowane w 2004 roku.

GOG udostępnił za darmo grę Flashback.

Flashback za darmo na GOG

Flashback to gra przygodowo-zręcznościowa, której akcja ma miejsce w 2142 roku. Główny bohater budzi się w dżungli na księżycu Saturna, Tytanie po tym jak został zestrzelony w trakcie ucieczki przed napastnikami. Mężczyzna odnajduje holo-kostkę, która wyjaśnia mu, że nazywa się Conrad B. Hart. i jest w niebezpieczeństwie, a także, iż musi nawiązać kontakt z przyjacielem Ianem z Nowego Waszyngtonu. Naszym zadaniem jest ocalenie ludzkości przez niebezpieczną rasą  Morphów.

Jeśli chodzi o rozgrywkę mamy do czynienia z platformówką, w której główny bohater może się skradać, rzucać przedmiotami czy wykonywać skoki z rozbiegu. Wachlarz opcji ruchowych postaci jak na tamte lata robił wrażenie. Do naszej dyspozycji oddano pistolet, a w późniejszej części zabawy odblokujemy też tarczę z pola magnetycznego. Flashback swą premierę miał 1 stycznia 1992 roku i trafił na Amigę, choć później grę wydano m.in. na PC (1993), SNES, PSP, PlayStation 2 czy urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Flashback dostępny za darmo na GOG. Jak odebrać grę?

 0