Tim Sweeney: Fortnite Token to oszutwo. Szef Epic Games ostrzega graczy

Tim Sweeney: Fortnite Token to oszutwo. Szef Epic Games ostrzega graczy

Kryptowaluty są nie tylko sposobem na zarobek, ale istnieje też ryzyko utraty pieniędzy z powodu oszustw. O jednym z nich związanym z battle royale Fortnite przestrzega Tim Sweeney, szef Epic Games, studia odpowiedzialnego za grę.

Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games ogłosił, iż kryptowaluta Fortnite Token jest "oszustwem" i że firma zamierza doprowadzić do jej likwidacji. Twórcy tokena przyznali z kolei, że znak stworzyli fani gry i nie ma on konkretnego właściciela czy firmy, którzy by go kontrolowali. Sweeney odpowiedział pomysłodawcom projektu, przywołując przepisy o znakach towarowych i prawa autorskie. Prawnicy studia analizują sprawę i mają podjąć oficjalne kroki prawne. Fortnite Token, o którym pierwsze wzmianki pojawiły się pod koniec 2021 roku wyglądem nawiązuje do battle royala Fortnite (o powiązaniu przypomina wielka litera F umieszczona na monecie).

Szef Epic Games ostrzega przed Fortnite Token, którego nazwał oszustwem.

Tak czy inaczej, Sweeney ogłosił, że Fortnite Token to zwykły "scam" a Epic Games nie ma z nim nic wspólnego i dlatego nie należy z niego korzystać. Tim Sweeney jest jednak pozytywnie nastawiony do gier używających technologii blockchain jeżeli wszystko pozostaje w zgodzie z prawem oraz ogólnymi zasadami. Sam Epic nie wprowadzi jednak kryptowalut do swoich gier, o czym mówił w zeszłym roku dyrektor generalny studia. Cóż tokeny cieszą się pewnym zainteresowaniem wśród deweloperów gier, czego idealnym przykładem pozostaje niewymienialny token NFT.

Niestety kryptowaluty stanowią świetny biznes dla oszustów, zaś ich ofiarą padają głównie młodzi ludzie. Jak podaje raport FTC od początku 2021 roku przeszło 46 000 ludzi straciło 2 600 dolarów amerykańskich na rzecz scamerów związanych z wirtualnymi walutami. Straty były sześćdziesiąt razy większe niż cztery lata temu. Dlaczego kryptowaluty tak bardzo kuszą oszustów? Cóż zdaniem FTC nie posiadają one banku ani innego scentralizowanego organu sygnalizującego podejrzane transakcje. Cóż jeśli posiadamy kryptowaluty, to musimy zachować ostrożność, zwłaszcza podczas korzystania z mediów społecznościowych, gdyż to tam często dochodzi do oszustw.

Tymczasem w Fortnite wystartował nowy sezon, który przyniósł pewne nowości w tym Przepustkę Bojową. Na liście skórek znajdziemy Dartha Vadera z Gwiezdnych wojen czy słynnego archeologia oraz poszukiwacza przygód Indianę Jonesa, który trafi do battle royala jako legendarny skin w późniejszym etapie sezonu. Wyspa zamieniła się w wielką imprezownię, w ramach której możemy jeździć na stworzeniach, przeżyć kolejkę świrojazd i zabawić się nowym arsenałem czy zasadzić Ziarna Rzeczywistości przynoszące nam w kolejnych meczach różne profity.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tim Sweeney: Fortnite Token to oszutwo. Szef Epic Games ostrzega graczy

 0