Fortnite w wersji mobilnej w 2 miesiące zarobiło fortunę

Fortnite w wersji mobilnej w 2 miesiące zarobiło fortunę

Fortnite jest nie do zatrzymania. Mobilna wersja gry zarobiła 50 milionów dolarów w niecałe 2 miesiące i to zaledwie na jednej platformie - iOS.

Fortnite w wersji na iOS zdołało zarobić 50 milionów dolarów w okresie krótszym niż 2 miesiące. Popularna gra z gatunku battle royale zarobiła 1,5 miliona dolarów USD gdy jeszcze była w fazie beta, a dostęp wymagał zaproszeń (zobacz: Ogromny sukces Fortnite w wersji na iOS. Gracze wydają mnóstwo pieniędzy). Po oficjalnym zakończeniu testów i upublicznieniu tytuły, twórcy zarobili 25 milionów dolarów jedynie w miesiąc. Teraz, zaledwie 2 tygodnie później, gra zdołała podwoić ten wynik i według informacji przekazanych przez Sensor Tower, przekroczono już 50 milionów dolarów zarobku. Gra oczywiście oferowana jest za darmo, jednakże prezentuje ona popularny model dystrybucji - freemium. Oznacza to, że grać można za darmo, ale w grze dostępna jest waluta, którą można kupować za prawdziwe pieniądze. Wirtualną walutę można później wymienić na dodatki w grze jak nowe ubranie. Taki model sprzedaży sprawił, że gracze wydają około 1 miliona dolarów dziennie i nie ma żadnych oznak, że ten trend ma się w jakikolwiek sposób zatrzymać, czy chociażby zwolnić.

Do końca roku 2018 Fortnite ma zarobić ponad 500 milionów dolarów i to jedynie w wersji mobilnej

Epic, deweloper odpowiedzialny za Fortnite stara się trzymać graczy przy sobie i utrzymywać ich zainteresowanie nas wysokim poziomie poprzez oferowanie różnych sezonów w grze, które pojawiają się razem z sezonowymi przepustkami Battle Passes w cenie 950 V-Bucks, co jest odpowiednikiem 10 dolarów USD. Po uruchomieniu w zeszłym tygodniu kolejnego sezonu, czas spędzony w grze podskoczył o 293 procent, co pokazuje, że taktyka Epic się sprawdza. Póki co mobilna wersja Fortnite jest dostępna tylko na urządzenia pod kontrolę iOS, jednakże deweloper zapowiada również wersję na Androida. Sensor Tower przewiduje, że do końca tego roku, mobilne Fortnite zarobi ponad 500 milionów dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite w wersji mobilnej w 2 miesiące zarobiło fortunę

 0