Forza 7 na Xbox One X zapewni grafikę na poziomie PC za kilka tysięcy

Forza 7 na Xbox One X zapewni grafikę na poziomie PC za kilka tysięcy

Forza Motorsport 7 to pierwszy tytuł na Xbox One X, który zapewni zarazem grafikę w natywnej rozdzielczości 4K, jak i 60 FPS-ach. Chris Tector, główny architekt oprogramowania Turn 10, twórców gry, wypowiadał się niedawno na temat wydajności konsolowej wersji.

Tector w wywiadzie dla Eurogamera podkreślał, że wiele technik w Forza Motorsport 7 zostało zaczerpniętych z PC-towej Forza 6 Apex, a dzięki temu najnowsza odsłona kultowej serii gier wyścigowych wygląda na Xbox One X niemal tak samo dobrze jak ta na komputerach osobistych przy maksymalnych ustawieniach. Redakcja brytyjskiego portalu podkreśla, że od czasu ich wizyty kilka miesięcy temu - kiedy to specjalna wersja Forza 6 została zaprezentowana na prototypie konsoli zwanej jeszcze wtedy Project Scorpio - jakość obrazu została poprawiona. Wyeliminowano pozostałości "ząbkowanych" krawędzi, a także efekt migotania tekstur w ruchu, a osiągnięto to przez podbicie filtrowania anizotropowego.

W Forza Motorsport 7 poza wszystkimi wizualnymi sztuczkami studia Turn 10, sami będziemy mogli zadbać o oprawę audio, streamując muzykę z OneDrive'a bezpośrednio do gry.

Pracownik Turn 10 podkreślił, że gry wideo pozwalają osiągnąć najwyższą klarowność obrazu, gdyż przy natywnym 4K mamy do czynienia z nieskompresowanymi pikselami. - gdy idziesz do kina i seans jest w 4K, jest on skompresowany a na dodatek w 24 FPS-ach - skomentował Tector. Z kolei zjawisko to gier nie dotyczy, a sam fakt, że studio może tego dokonać dysponując konsolowym hardware'em jest dla dewelopera Forzy niezwykle ekscytujące. - zamiast marzyć o pececie za parę tysięcy dolarów aby osiągnąć taką wydajność, zapewnimy to ludziom grającym na konsoli - nie krył swojej dumy Tector. Dla porównania, tutaj można zobaczyć materiał wideo, w którym ekipa Digital Foundry porównuje nieskompresowany materiał z gameplayu Forza Motorsport 7 w 4K na Xbox One X wraz z Forza Motorsport 6 na Xbox One i Forza Motorsport 6 Apex na PC przy ustawieniach ultra.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Forza 7 na Xbox One X zapewni grafikę na poziomie PC za kilka tysięcy

 0