Forza 7 zajmie ponad 100 GB; każda wersja Xbox One z osobną "instalką"

Forza 7 zajmie ponad 100 GB; każda wersja Xbox One z osobną "instalką"

Z wielką mocą nadchodzi wielka odpowiedzialność, a w przypadku Xbox One X chodzi o większe rozmiary instalowanych gier. Tak będzie w przypadku Forza Motorsport 7, potrzebującej rekordowej ilości wolnego miejsca na dysku twardym, ale nie na każdym urządzeniu.

Najnowsza odsłona serii Forza wymaga aż 100 GB wolnej przestrzeni, co związane jest z wykorzystaniem tekstur w natywnej rozdzielczości 3840 x 2160 (4K) na Xbox One X. Jak się jednak okazuje, taka ilość danych nie będzie pobierana w przypadku posiadania innej wersji konsoli, dajmy na to standardowej edycji Xbox One z lat 2013-15 bądź odświeżonej wersji Xbox One S z 2016. W ich przypadku zostaną pobrane tekstury w rozdzielczości 1920 x 1080. Potencjalnie złą informacją dla przyszłych posiadaczy Xbox One X może być to, że 100 GB pakiet instalacyjny będzie domyślnie pobierany nawet w przypadku nieposiadania telewizora 4K. Ten ostatni przypadek jednak jest uzasadniony zastosowanym w najnowszej konsoli Microsoftu zastosowaniem supersamplingu, czyli renderowania obrazu w wyższej rozdzielczości bazowej, a później dopasowanie go do rozdzielczości urządzenia wyświetlającego obraz, ale przy wyższym stopniu detali i z lepszym filtrowaniem anizotropowym oraz antyaliasingiem.

Forza Motorsport 7 będzie pierwszym tytułem na Xbox One X w natywnej rozdzielczości 4K i 60 FPS.

Firma z Redmond w wywiadzie dla portalu Stevivor zakomunikował również, że ma możliwość dania deweloperom wyboru, jakie elementy gry chcą umieścić na serwerach w cyfrowym sklepie Microsoftu, co w przypadku tytułów posiadających znaczne ilości danych w wielu językach (np. audio) mogłoby zredukować rozmiary pakietów instalacyjnych na poszczególnych, cyfrowych rynkach. Wszystko zależy jednak od deweloperów. Warto także zaznaczyć, że 100 GB wolnego miejsca na dysku twardym wymagane będzie domyślnie także na PC, przy czym z racji tego, że standardy tej platformy zawsze były ujednolicone, nie będziemy mogli zainstalować mniejszej ilości danych. Premiera gry będzie mieć miejsce 3 października na Windows 10 oraz Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Forza 7 zajmie ponad 100 GB; każda wersja Xbox One z osobną "instalką"

 0