Frogwares ujawnia datę premiery Sherlock Holmes: The Awakened

Frogwares ujawnia datę premiery Sherlock Holmes: The Awakened

Frogwares ujawnił wreszcie datę premiery Sherlock Holmes: The Awakened, który pojawi się w kwietniu na komputerach, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Przy okazji zaprezentowano nowy zwiastun produkcji.

W lutym poinformowaliśmy o opóźnieniu gry Sherlock Holmes: The Awakened z powodu wojny w Ukrainie. Deweloperzy z ukraińskiego studia Frogwares przyznali, iż jest to trudna decyzja, ale projekt trzeba dopracować, by spełnił oczekiwania fanów marki, a problemy z dostawą prądu i alarmy przeciwlotnicze nie ułatwiają pracy. Opóźnienie nie trwało jednak długo, bo firma zaprezentowała nowy zwiastun, który ujawnił termin wydania produkcji. Sherlock Holmes: The Awakened trafi do sprzedaży 11 kwietnia i ma to być ostateczny termin. Ponadto twórcy ujawnili, że tytuł osiągnął status złoty, co oznacza, iż prace nad nim dobiegły końca.

Sherlock Holmes: The Awakened zadebiutuje 11 kwietnia 2023 roku.

Osoby, które zamówią grę w przedsprzedaży, otrzymają zestaw kosmetyczny Sleuth's Attire. Standardowa edycja kosztuje na Steam 189 złotych, z kolei wersję Deluxe wyceniono na 235 zł a Premium 259 zł. Sherlock Holmes The Awakened nie jest całkowicie nową odsłoną, tylko grą bazującą na oryginale z 2006 roku, który notabene w Polsce pojawił się również w kwietniu. Sherlock Holmes: The Awakened będzie przedstawiał wydarzenia następujące po Sherlock Holmes: Chapter One. Całość kompletnie przebudowano i dostosowano do współczesnych standardów.

Dodano m.in. nowe zadania poboczne czy mechanizmy dochodzenia. Nagrano też nowe dialogi po angielsku oraz w innych językach. Sherlock Holmes: The Awakened Remake to crossover, w którym detektyw mierzy się z obłędem w wydaniu Lovecrafta, The Awakened to opowieść o serii tajemniczych zaginięć, rzekomo mających związek z mrocznym kultem oddającym cześć starożytnemu bogowi. Jest to jedna z najmroczniejszych przygód detektywa z Barker Street.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Frogwares ujawnia datę premiery Sherlock Holmes: The Awakened

 0