G.Skill wchodzi na rynek chłodzenia cieczą i prezentuje pierwsze produkty z serii ENKI

G.Skill wchodzi na rynek chłodzenia cieczą i prezentuje pierwsze produkty z serii ENKI

G.Skill znane jest przede wszystkim ze swoich pamięci, ale od jakiegoś czasu rozszerza portfolio o nowe kategorie produktów. Firma ma już w swojej ofercie także dyski SSD, zasilacze i gamingowe peryferia, ale nie zamierza na tym poprzestawać. G.Skill ogłosiło właśnie wejście na rynek chłodzenia cieczą, a to dzięki nowym chłodnicom AIO z serii ENKI. Na start otrzymujemy trzy modele, począwszy od podstawowego modelu 240 mm, przez 280 mm, na 360 mm kończąc, a producent obiecuje zachowanie wysokiej jakości, jakiej oczekiwać można po produktach marki G.Skill. Na pierwsze zestawy chłodzenia cieczą od tej firmy będziemy musieli jednak poczekać do przyszłego roku. 

G.Skill ogłosiło właśnie wejście na rynek chłodzenia cieczą, a to dzięki nowym chłodnicom AIO z serii ENKI.

Chcąc uzyskać wydajne chłodzenie i maksymalny kontakt z procesorem, chłodnice AIO serii ENKI wykorzystują specjalnie dostosowaną konstrukcję wypukłej zimnej płytki, aby zminimalizować odległość przemieszczania się ciepła z procesora przez pastę termiczną do litej miedzianej zimnej płyty. Po jej drugiej stronie zastosowano schodkowe mikro-żebra o dużej gęstości, które optymalizować mają przepływ wlotu i wylotu chłodziwa, zapewniając efektywne przenoszenie ciepła z zimnej płyty do chłodziwa. Aby szybko dostarczać chłodziwo między głowicę chłodnicy a radiator, producent zdecydował się na wybór rurek o średnicy 8 mm, co zapewnia dużą przepustowość. Każda rura chłodziwa jest również zbudowana z grubszych gumowych ścianek, aby zmniejszyć parowanie chłodziwa i jest dodatkowo zabezpieczona nylonowymi rękawami, co zwiększa trwałość. 

Radiator wykorzystuje również rury o dużej gęstości, które zwiększają powierzchnię, aby ułatwić wydajne odprowadzanie ciepła z chłodziwa do żeberek. Warianty 360 mm i 240 mm zaprojektowano z 3 ~ 4 rurkami chłodnicy więcej niż typowi konkurenci, podczas gdy wariant 280 mm ma o 6 więcej. Dodatkowo coolery AIO serii G.Skill ENKI są wyposażone w wysokowydajne 9-łopatkowe wentylatory PWM z łożyskami wodnymi, wybrane ze względu na wysokie ciśnienie statyczne w celu utrzymania stałego przepływu powietrza. W zestawie akcesoriów znajduje się tubka pasty termoprzewodzącej klasy serwerowej. Co więcej, nie zabrakło tu także 3-pinowych złącz ARGB, pozwalających na personalizację i synchronizację podświetlenia RGB z płytami głównymi. Chłodzenie wodne G.Skill ENKI objęte będzie 5-letnią gwarancją. Premiera w 2021 roku.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: G.Skill wchodzi na rynek chłodzenia cieczą i prezentuje pierwsze produkty z serii ENKI

 0