Gabe Newell woli Xbox Series X od PlayStation 5, bo "jest lepszy"

Gabe Newell woli Xbox Series X od PlayStation 5, bo "jest lepszy"

Data premier konsol nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X, się zbliża wielkimi krokami, więc coraz częściej można usłyszeć wypowiedzi na temat wyższości jednej konsoli nad drugą. Wojny fanów obu stron nieco przycichły w ostatnich latach, ale wraz z nadejściem nowego sprzętu rozgorzeją ponownie. Coraz częściej również ważne osobistości z branży gier zajmują stanowisko w tej sprawie, wychwalając nowe technologie, nieczęsto jednak (jak dotąd) słyszy się stanowcze deklaracje opowiadania się po jednej ze stron. Tym razem sam Gabe Newell, współzałożyciel Valve postanowił się wypowiedzieć na temat nowych konsol i dość nieoczekiwanie wskazał na swojego osobistego faworyta w tym wyścigu.

Gabe Newell jasno wyraził swoje stanowisko. Wybiera on Xboxa Series X, bo po prostu "jest lepszy".

Podczas krótkiego wywiadu dla nowozelandzkiego The Project, Gabe Newell podzielił się swoimi przemyśleniami na temat utknięcia w Nowej Zelandii, gdy on i jego rodzina zmagali się z pandemią koronawirusa. Wywiad był częścią niewielkiego spotkania prasowego, związanego z faktem, że Gabe Newell i jego przyjaciele pracują nad zorganizowaniem koncertu w Nowej Zelandii, aby podziękować społeczności za ich gościnność. W pewnym momencie padło pytanie, która z nowych konsol (PlayStation 5 czy Xbox Series X) jest lepsza, Gabe krótko odpowiedział "Xbox".

Oczywiście dziennikarzom to nie wystarczyło i postanowili drążyć temat. Na pytanie czemu tak uważa, odpowiedział "ponieważ jest lepszy". Po czym Gabe dodał: "Nie biorę udziału w tym wyścigu. Oczywiście większość prac programistycznych wykonujemy na komputerach osobistych. Ale z tych dwóch zdecydowanie wybrałbym Xboxa [Series X]". Każdy programista ma swoje własne preferencje, a obie konsole znacznie się różnią pod względem budowy i możliwości. PS5 upatruje sukcesu w niesamowicie szybkim dysku SSD, podczas gdy Microsoft stawia na czystą moc obliczeniową. Tak czy inaczej, sezon świąteczny będzie oznaczał wielką bitwę pomiędzy konsolami nowej generacji, której oczywiście nie możemy się doczekać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gabe Newell woli Xbox Series X od PlayStation 5, bo "jest lepszy"

 0