GALAX szykuje szalonego Geforce'a RTX 4090. Podwójne 16-pinowe złącze i 36-fazowa sekcja zasilania

GALAX szykuje szalonego Geforce'a RTX 4090. Podwójne 16-pinowe złącze i 36-fazowa sekcja zasilania

Niedawno donosiliśmy, że GALAX to firma, która ma największą ofertę kart graficznych NVIDII w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, że chiński producent stawia jedynie na ilość, bo właśnie szykuje też najmocniejszy wariant GeForce'a RTX 4090 z podwójnym złączem 12VHPWR i monstrualną 36-fazową sekcją zasilania. 

GALAX zawsze stara się zaskakiwać, oferując entuzjastom i overclockerom najbardziej ekstremalne projekty dla nowych generacji GPU od NVIDII. Tym razem poszalał z designem GeForce'a RTX 4090, projektując szaloną płytkę drukowaną z flagowym rdzeniem graficznym Ada Lovelace, AD102.

Galax poszalał z designem GeForce'a RTX 4090, projektując szaloną płytkę drukowaną z flagowym rdzeniem graficznym Ada Lovelace, AD102.

Galax

Laminat karty GALAX GeForce RTX 4090 HOF w kultowym białym kolorze będzie wyposażony w ogromną 36-fazową sekcję zasilania (28+4+4). Co więcej, karta graficzna będzie wymagała dwóch 16-pinowych złączy, które są w stanie dostarczyć do 1200 W mocy. Jeśli GALAX dostarcza kartę z dwoma 16-pinowymi adapterami, użytkownicy będą potrzebować zasilacza, który ma łącznie osiem 8-pinowych kabli, aby uruchomić tę kartę. Overclockerzy będą musieli używać dwóch oddzielnych zasilaczy, jednego do komputera, a drugiego do samej karty.

Karta ma kilka punktów odczytu napięcia po bokach płytki drukowanej, co pozwala overclockerom na łatwe uzyskanie pomiarów w czasie rzeczywistym. Wydaje się również, że nie zabraknie obsługi podwójnego BIOS-u i przełącznika, który pozwala użytkownikom wybierać między profilem standardowym i LN2 (ciekły azot). Karta będzie dostępna w wielu wariantach, jak 3090 Ti HOF. Warianty HOF OC LAB są dostarczane z fabrycznie zainstalowanym blokiem wodnym, podczas gdy dostępna jest również standardowa wersja chłodzona powietrzem. Specjaliści od ekstremalnego OC i tak korzystać będą z ciekłego azotu.

Galax

Na froncie widać tu także wysunięty przycisk GALAX BIOS. Ten znajduje się w gnieździe I/O i może być używany do łatwego przełączania między profilem Turbo. Według Nordic Hardware, karta ma mieć limit mocy BIOS wynoszący 1000 W. To wzrost o 2,2x w stosunku do referencyjnego TDP (450 W).

W tej chwili możemy zobaczyć tylko, jak wygląda płytka, ale można się spodziewać, że GALAX wykorzysta jeden ze swoich topowych projektów HOF dla karty graficznej GeForce RTX 4090 HOF. Ponieważ laminat jest gotowy, możemy spodziewać się, że karta graficzna będzie dostępna w nadchodzących miesiącach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GALAX szykuje szalonego Geforce'a RTX 4090. Podwójne 16-pinowe złącze i 36-fazowa sekcja zasilania

 0