GALAX wprowadza na rynek RTX 3060 w dość nietypowym wydaniu

GALAX wprowadza na rynek RTX 3060 w dość nietypowym wydaniu

Firma GALAX we współpracy z DODOWO i BEMOE wypuściła na rynek autorski model karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3060 z niecodziennym motywem graficznym. Konstrukcja ma nawiązywać wyglądem do postaci z serii Vegetables Fairy. Projektanci postawili na kolorowe wykończenie z grafiką kapuścianego psa na backplate.
Nie po raz pierwszy widzimy dość intrygujące wersje kart graficznych, przeznaczone na rynek azjatycki. Bardzo często, aby zwiększyć sprzedaż sprzętu komputerowego, poszczególne marki decydują się na podjęcie współpracy z autorami popularnych serii fantasy, czy anime. Nie tak dawno ASUS rozszerzył asortyment o całą masę produktów z wyglądem wzorowanym na uniwersum EVANGELION. Tym razem to firma GALAX zdecydowała o połączeniu sił z markami DODOWO i BEMOE, aby wypuścić na rynek autorską wersję karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3060, nawiązującą do serii Vegetables Fairy. Konstrukcja otrzymała kolorowy wygląd z backplate, na którym odnajdziemy grafikę z kapuścianym psem, który jest jednym z bohaterów wspomnianego uniwersum. 

Firma GALAX wprowadziła na rynek niecodzienną wersję układu NVIDIA GeForce RTX 3060, która wyglądem nawiązuje do serii Vegetables Fairy.

GALAX RTX 3060 Vegetables Fairy

Ta konkretna jednostka bazuje na zaktualizowanym modelu Lite Hash Rate z procesorem graficznym GA106-302. Konstrukcja jest w zasadzie wariantem RTX 3060 Boomstar OC. Karta osiąga taktowanie rzędu 1837 MHz w trybie boost oraz posiada dwa 8-pinowe złącza zasilania. Co ciekawe, ten produkt jest jednym z nielicznych z opcjonalnym GPU GA104-150, obecnie dostępny jedynie na rynku chińskim. Do kompletu GALAX dołącza dużą podkładkę pod mysz, akrylowy uchwyt na telefon oraz 5-centymetrową kostkę do gry.

GeForce RTX 3060 Vegetables Fairy ma być dostępny w kwocie około 461 dolarów amerykańskich (2055 złotych). Jak bywa z reguły w tego typu przypadkach, karty raczej nie odnajdziemy na rynku europejskim, głównie z uwagi na dużo niższą popularność uniwersum. Nie da się jednak ukryć, że całość wygląda nietypowo, ale mimo wszystko ciekawie. Jakby nie patrzeć to coś innego niż w większości stonowane wersję, które dostępne są w naszych sklepach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GALAX wprowadza na rynek RTX 3060 w dość nietypowym wydaniu

 0