GALAX zapowiada moduły HOF DDR5 o prędkościach nawet 8000 MHz

GALAX zapowiada moduły HOF DDR5 o prędkościach nawet 8000 MHz

Wygląda na to, że w tym roku możemy spodziewać się debiutu niezwykle szybkich modułów pamięci DDR5. Niedawno pisaliśmy o tym, że TeamGroup szykuje kości o prędkości sięgającej przeszło 9000 MHz, a Galax również zamierza wziąć udział w tym wyścigu. 

Wraz z początkiem tego roku producenci pamięci zaczęli dzielić się wiadomościami na temat nadchodzących szybkich zestawów pamięci. Częstotliwości powyżej 7000 MT/s są już praktycznie w naszym zasięgu, jednak obsługa takiej pamięci może być na razie ograniczona do platformy Intela.

Zgodnie z obietnicą chiński GALAX zaprezentował na początku tego roku swoje nowe pamięci DDR5.

GALAX zapowiada moduły HOF DDR5 o prędkościach nawet 8000 MHz

Jak podaje portal VideoCardz, zgodnie z obietnicą chiński GALAX zaprezentował na początku tego roku swoje nowe pamięci DDR5. W tym tygodniu firma potwierdziła, że ​​pamięć powinna wkrótce zostać wprowadzona na rynek i otrzymamy zestawy 2x 16 GB o prędkościach 6800, 7200 i 8000 MT/s. Producent niestety nie podał jeszcze, z jakimi opóźnieniami będzie się to wiązać. 

Pamięć ma zawierać dwa rodzaje laminatów, czarne lub białe, pasujące do motywu GPU GALAX HOF. Każdy moduł zostanie wyposażony w stylowy biało-srebrny radiator z paskiem LED ARGB.

Wygląd serii nadal wykorzystuje spójną srebrno-białą kolorystykę, a zupełnie nowa biała osłona rozpraszająca ciepło wykorzystuje proces powlekania elektroforetycznego. Kultowe, jasnosrebrne LOGO HOF jest widoczne pod różnymi kątami.

GALAX zapowiada moduły HOF DDR5 o prędkościach nawet 8000 MHz

Wciąż czekamy na szczegóły, ponieważ GALAX nie potwierdziło jeszcze daty premiery ani cen, ale wiadomo, że nowe moduły wkrótce będą dostępne w chińskich sklepach. Zapewne niedługo potem trafią też na Zachód, a przynajmniej na to liczymy. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GALAX zapowiada moduły HOF DDR5 o prędkościach nawet 8000 MHz

 0