Galaxy Tab S8 - Samsung szykuje model z dużym wyświetlaczem. Kiedy tablety trafią do sprzedaży?

Galaxy Tab S8 - Samsung szykuje model z dużym wyświetlaczem. Kiedy tablety trafią do sprzedaży?

Samsung pracuje nad tabletami Galaxy Tab S8, które są następcami ubiegłorocznej linii Galaxy Tab S7. Producent wypuści trzy modele, z czego najlepszy Galaxy Tab S8 Ultra ma wyróżnić się sporym jak na tego rodzaju urządzenia, 14,6-calowym wyświetlaczem OLED z odświeżaniem 120 Hz. Taka propozycja zapewne przypadnie do gustu osobom poszukującym sprzętu z większym ekranem. Całość zasili akumulator o pojemności aż 12 000 mAh. Najtańszy Samsung Galaxy Tab S8 zostanie wyposażony w mniejszy 11-calowy wyświetlacz IPS, który zachowa odświeżanie 120 Hz. Wszystkie trzy wydania obsłużą rysik S Pen i zapewnią wsparcie dla sieci 5G oraz LTE. Nie zabraknie systemu płatności NFC, złącza USB C, Bluetooth 5.2, czytnika linii papilarnych oraz czterech głośników.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra ma otrzymać 14,6-calowy wyświetlacz.

Galaxy Tab S8 - Samsung szykuje model z dużym wyświetlaczem. Kiedy tablety trafią do sprzedaży?

Do tego 8-rdzeniowy procesor nowej generacji wspierany przez 8 lub 12 GB RAM + 128/512 GB pamięci na dane. Fani fotografii mogą liczyć na podwójny zestaw aparatów 8 + 8 Mpix, z kolei z przodu obudowy do naszej dyspozycji będzie czekał 5 Mpix obiektyw do selfie. Tablety mają pracować pod kontrolą Androida 11. Jeśli chodzi o ceny, to są one zróżnicowane i zaczną się od 740 dolarów amerykańskich, 1120 USD w przypadku modelu średniego oraz około 1320 dolarów za edycję z dopiskiem Ultra. Niestety wedle ostatniej plotki premiera serii Galaxy Tab S8 nie nastąpi w bieżącym roku tylko zostanie przeniesiona na początek 2022 roku.

Do tej decyzji Samsunga przyczynił się niedobór chipów, który wpłynął także na debiut smartfonów Galaxy Note 21 i Galaxy S21 FE. Warto wspomnieć, że firma z Korei Południowej zaprzeczyła pogłoskom o zakupie paneli OLED od LG. Przedstawiciel działu biznesowego wyświetlaczy wizualnych (VD) Samsung Electronics powiedział, iż taki krok nie byłby dla producenta korzystny, gdyż jego technologia QLED stosowana w telewizorach zapewnia lepszą jakość od TV OLED LG.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Galaxy Tab S8 - Samsung szykuje model z dużym wyświetlaczem. Kiedy tablety trafią do sprzedaży?

 0