Gamers Nexus: AMD sugerowało testowanie CPU przy graficznym bottlenecku

Gamers Nexus: AMD sugerowało testowanie CPU przy graficznym bottlenecku

Procesory AMD Ryzen, a precyzując sposób ich testowania nie schodzi z wokandy. Najpierw obwiniono Intela za sugerowanie konkretnych procedur. Teraz za identyczny proceder dostaje się AMD. 

Steve Burke, redaktor serwisu Gamers Nexus testujący procesor AMD Ryzen 7 1800X, napisał - kiedy przedstawiliśmy AMD wyniki testów, firma broniła swojego produktu sugerując intencjonalne zbudowanie ściany na karcie grafiki. Co więcej, według dziennikarza Czerwoni doradzali nawet przeprowadzenie testów w 4K(!). Ostatecznie Burke się nie ugiął, sprawdzając wydajność procesora AMD Ryzen 7 1800X w swej standardowej procedurze. Nie omieszkał jednak o całej sprawie poinformować. I to bezpośrednio na łamach recenzji. Temat zapewne nie wyszedłby poza grono czytelników Gamers Nexus, gdyby użytkownik serwisu reddit o pseudonimie Eiden nie wyciągnął go na forum globalne. Cóż, sugerowanie zmian w metodologii poprzez dodanie konkretnych gier czy programów nie jest niczym szczególnym, ale próba zakłamania relacji to już ewidentne nadużycie.

Zdaniem jednego z dziennikarzy Gamers Nexus przedstawiciele AMD nakłaniali do testowania procesorów AMD Ryzen 7 w wysokich rozdzielczościach.

Wprawdzie na Gamers Nexus, poza wspomnianymi słowami Burke'a, nie opublikowano żadnych dowodów na próby manipulacji - zapisków e-maili czy rozmów. Tym niemniej rzeczony serwis cieszy się na Zachodzie naprawdę dobrą renomą, której raczej nie ryzykowałby dla wywołania zwyczajnej przepychanki. Przy okazji warto zwrócić uwagę na to, jak wiele opublikowanych w Internecie testów procesorów z linii AMD Ryzen faktycznie wprowadza tak dziwaczne scenariusze jak pomiary w rozdzielczości 4K czy użycie nieproporcjonalnie słabej karty grafiki. Dla przykładu - jeden ze znanych serwisów posłużył się kartą AMD Radeon RX 480 do uzyskania odczytów w Full HD przy wymaksowanych detalach. Oczywiście takie zachowania mogą być równie dobrze spowodowane niewłaściwymi założeniami i brakiem stosownej wiedzy u testera, toteż lepiej wstrzymać się od zbyt pochopnych wniosków...

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gamers Nexus: AMD sugerowało testowanie CPU przy graficznym bottlenecku

 0