Gamingowe karty Intel Xe DG2 mogą oferować dwukrotnie większą pamięć VRAM niż RTX 3070 od Nvidii

Gamingowe karty Intel Xe DG2 mogą oferować dwukrotnie większą pamięć VRAM niż RTX 3070 od Nvidii

Wciąż niewiele wiemy o nadchodzących procesorach graficznych Intel Xe DG2 poza prawdopodobieństwem, że będą się opierać na procesie technologicznym TSMC 7nm lub 6nm. Jak dotąd Intel ujawnił, że Xe-HPG będzie wydajną serią zoptymalizowaną pod kątem gier, wykorzystującą wydajność obliczeniową serii Xe-HPC, wydajność grafiki z serii Xe-LP i skalowalność Xe-HP. Ostatnia część tej oficjalnej informacji powoli staje się jaśniejsza. Według ostatnich informacji Intel planuje co najmniej dwa warianty DG2, jeden z 384 EU, a drugi z 512 EU. Trzeci wariant pojawił się teraz w zaszyfrowanej wiadomości od @OneRaichu, który wcześniej ujawnił informacje o DG2. Użytkownicy Twittera szybko odszyfrowali wiadomość i ujawnili listę potencjalnych specyfikacji DG2, skąd dowiadujemy się, że istnieje również trzeci wariant ze 128 UE.

Ujawnione specyfikacje wskazują, że możemy spodziewać się high-endowych procesorów graficznych od Intela z maksymalnie 4096 jednostkami cieniującymi i do 16 GB pamięci GDDR6.

Zgodnie z ujawnioną listą specyfikacji DG2, powinniśmy spodziewać się high-endowych procesorów graficznych z maksymalnie 4096 jednostkami cieniującymi i do 16 GB pamięci GDDR6. Nie wiadomo, z którym modelem będzie konkurować flagowy model DG2, ale sądząc po pojemności pamięci, mógłby to być nawet Radeon RX 6800XT czy GeForce RTX 3080. DG2 może oferować nawet dwukrotnie większą ilość pamięci wideo niż 8 GB Nvidia RTX 3070 i więcej niż 10 GB w RTX 3080, który jest jednak kartą z wyższej półki z technologią GDDR6X, która zapewnia większą przepustowość, a tym samym większe prędkości.

Pamięć wideo to jednak nie wszystko, więc ciężko mówić tu o jakichkolwiek porównaniach, póki nie zobaczymy Xe DG2 w akcji. Wszystko wskazuje jednak na to, że Intel poważnie podejmuje próby przełamania obecnego duopolu. Inne modele z rodziny Intel Xe DG2 mogą pochwalić się kilkoma różnymi konfiguracjami od 4 GB do 12 GB pamięci, od 1024 do 3072 rdzeni oraz magistralami 64-bitowymi i 192-bitowymi. Intel potwierdził już, że wykorzystywane będą pamięci GDDR6, więc mało prawdopodobne jest, żeby któryś model korzystał ze starszej technologii.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gamingowe karty Intel Xe DG2 mogą oferować dwukrotnie większą pamięć VRAM niż RTX 3070 od Nvidii

 0