Garmin przedstawia nową odsłonę serii multisportowych smartwatchy fēnix i epix

Garmin przedstawia nową odsłonę serii multisportowych smartwatchy fēnix i epix

Garmin zaprezentował dziś serię fēnix 7 kolejną generację sportowego smartwatcha GPS ze wspomaganiem energią słoneczną. Na liście jest też inteligentny zegarek marki epix.

Zegarki fēnix 7 są dostępne w trzech rozmiarach i cechują się większą wytrzymałością względem wcześniejszej generacji. Osiągnięto ją dzięki wzmocnionym mocowaniom oraz metalowym osłonom przycisków. Przyciski są połączone z nowym ekranem dotykowym, który zapewnia zwiększoną funkcjonalność, poprawiając codzienne działanie smartwatcha i obsługę map topograficznych. Za sprawą modelu Sapphire Solar użytkownicy nie muszą wybierać między możliwościami baterii słonecznych a odporną na zarysowania szafirową soczewką, jak miało to miejsce wcześniej w przypadku serii fēnix 6. Projektanci Garmin poprawili możliwości gromadzenia energii słonecznej nawet o 200% w trybie smartwatcha w porównaniu do fēnix 6 Solar. Udoskonalona konstrukcja maksymalizuje powierzchnię baterii słonecznych w celu zwiększenia wydajności, w efekcie zasilane energią słoneczną modele fēnix 7X mogą działać jeszcze dłużej między ładowaniami, zapewniając żywotność baterii do 5 tygodni w trybie smartwatcha i do 5 dni w trybie GPS. fēnix 7X wprowadza zintegrowaną wielodiodową latarkę LED, która nie wymaga użycia rąk.

Zegarki fēnix 7 są dostępne w trzech rozmiarach i cechują się większą wytrzymałością względem wcześniejszej generacji.

Pakiet funkcji nawigacyjnych firmy Garmin seria fēnix 7 obsługuje wszystkie najpopularniejsze systemy satelitarne wraz z dodatkowym zakresem częstotliwości L5. Wszystkie zegarki fēnix 7 posiadają fabrycznie wgrane mapy SkiView i 42 000 pól golfowych. Modele Standard oraz Solar umożliwiają pobieranie map TopoActive z dowolnego regionu na świecie. Tymczasem Model Sapphire Solar jest wyposażony w fabrycznie wgrane mapy TopoActive dla danego regionu, a także umożliwia pobranie map dowolnego regionu na całym świecie. Zegarki z serii fēnix 7 są wyposażone w narzędzia do całodobowego monitorowania zdrowia i kondycji, między innymi pulsoksymetr, nadgarstkowe monitorowanie tętna, oddechu i poziomu stresu, a także wskazówki dotyczące aktywności, takie jak pomiar energii Body Battery, określanie wieku sprawnościowego oraz wyniku snu (Sleep Score) dzięki funkcji monitorowania snu. Po przebudzeniu użytkownik może sprawdzić, ile czasu spędził w poszczególnych fazach snu i uzyskać spersonalizowane informacje na temat tego, jak aktywność, poziom stresu i pora snu wpłynęły na jakość jego wypoczynku, wyświetlając wynik snu w skali 0-100. Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem, powiadomienia można odbierać bezpośrednio na nadgarstku z możliwością ich włączania i wyłączania lub wyciszenia podczas aktywności.

Garmin przedstawia nową odsłonę serii multisportowych smartwatchy fēnix i epix

Użytkownicy mogą korzystać także z płatności zbliżeniowych Garmin Pay 5 i odtwarzać playlisty z serwisów streamingowych, takich jak Spotify Amazon Music i Deezer, które są fabrycznie zainstalowane na zegarkach z serii fēnix 7 za pośrednictwem Connect IQ On Device. Nowy sklep Connect IQ Store On Device pozwala użytkownikom odkrywać polecane aplikacje i instalować je przez Wi-Fi bezpośrednio z zegarka, bez konieczności używania telefonu. Wśród dostępnych modeli znalazły się fēnix 7S, fēnix 7 i fēnix 7X, w wersji standardowej (bez ładowania słonecznego), Solar i Sapphire Solar. Sugerowane ceny detaliczne zaczynają się od 699,99 euro.

Garmin przedstawił również epix, sportowy smartwatch klasy premium z jasnym wyświetlaczem AMOLED. Urządzenie zawiera AMOLED o przekątnej 1,3 cala z funkcją always-on. Codzienne korzystanie ze smartwatcha oraz map jest teraz jeszcze łatwiejsze dzięki integracji interfejsu dotykowego ze sprawdzonymi przyciskami sterującymi. Użytkownicy mogą doskonalić swoją formę i technikę korzystając z łatwych do naśladowania animacji treningowych, m.in. treningu siłowego, cardio i jogi. Paski z mechanizmem szybkiego odłączania QuickFit, umożliwiają szybką zmianę paska w drodze z pracy na trening. Dopasuj epix do swojego stylu wybierając z szerokiej gamy skórzanych, zamszowych i silikonowych pasków oraz bransolet. Smartwatch epix posiada najszerszy w ofercie Garmin zakres funkcji monitorowania zdrowia 24/7 oraz jest wyposażony w narzędzia, które pomagają użytkownikom lepiej poznać swoją ogólną kondycję, w tym: nadgarstkowy pomiar tętna (z możliwością samodzielnego ustawienia alertów o zbyt wysokim lub niskim tętnie), monitorowanie oddechu i stresu, zaawansowane monitorowanie snu wraz z jego oceną oraz pomiar rezerw energii organizmu Body Battery.

Garmin przedstawia nową odsłonę serii multisportowych smartwatchy fēnix i epix

Dla biegaczy startujących na dłuższych dystansach, epix oferuje szeroki zakres zaawansowanych funkcji treningowych, takich jak PacePro. Pozwala ona utrzymać tempo biegu na właściwym poziomie dzięki wskazówkom dostosowanym do stopnia trudności trasy, a także funkcji Real-Time Stamina, która pozwala kontrolować i zarządzać wysiłkiem podczas aktywności, aby uniknąć wyczerpania. Epix oferuje wielopasmową częstotliwość i obsługę wielu GNSS, która umożliwia, lepsze i dokładniejsze ustalanie współrzędnych. Zegarki epix wersji Sapphire są fabrycznie wyposażone w mapy TopoActive, a mapy całego świata można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem Wi-Fi. Zaktualizowane mapy narciarskie SkiView, zawierają nowe dane i udoskonalony przegląd aktywności. Czas pracy baterii do 16 dni w trybie smartwatcha i do 42 godzin w trybie GPS.

Epix jest dostępny już teraz w wariantach: stalowym w kolorze Slate, czarnym tytanowym z szafirową soczewką, białym tytanowym z szafirową soczewką oraz tytanowym w kolorze czarnym z szafirową soczewką i powłoką DLC. Jego sugerowane ceny detaliczne zaczynają się od 899,99 euro.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Garmin przedstawia nową odsłonę serii multisportowych smartwatchy fēnix i epix

 0