Gas Station Simulator - polska gra o prowadzeniu stacji benzynowej hitem na Steamie

Gas Station Simulator - polska gra o prowadzeniu stacji benzynowej hitem na Steamie

Chcielibyście, aby cena za litr paliwa nie przekraczała 4 złotych? Przekonajcie się sami, że to wcale nie takie proste, odpalając Gas Station Simulator.

To produkcja krakowskiego studia DRAGO entertainment, w której wcielamy się we właściciela stacji benzynowej i dbamy o rozwój biznesu. Obsługujemy klientów, zatrudniamy pracowników, kupujemy nowe dystrybutory etc. Jednak sprzedaż paliw to nie wszystko. Obok prowadzimy zakład mechaniczny, w którym  naprawiamy usterki, wymieniamy olej czy świece zapłonowe. Nasza stacja paliw położona jest najprawdopodobniej gdzieś w Stanach Zjednoczonych, pośrodku pustyni, ale za to blisko obleganej autostrady. "Swoboda wyboru i wielorakie podejścia do prowadzenia biznesu i radzenia sobie z presją to kluczowe elementy tej gry" - czytamy w opisie na Steamie.

Gas Station Simulator to kolejna polska gra, która radzi sobie świetnie na Steamie. Niskobudżetowa produkcja krakowskiego dewelopera zwróciła się w ciągu 90 minut od premiery.

DRAGO entertainment poinformowało, że wszystkie koszty związane z wyprodukowaniem Gas Station Simulator zwróciły się w ciągu... 90 minut od premiery. W tym czasie gra osiągnęła przychód 450 tysięcy złotych. Podczas pierwszej doby symulator stacji benzynowej znad Wisły trafił na listę najpopularniejszych tytułów na Steamie. W najlepszym momencie grało w niego jednocześnie 5600 osób. Spośród 734 wystawionych do tej pory ocen aż 85 proc. jest pozytywne. Podstawowa wersja Gas Station Simulator kosztuje w obecnej promocji 64,79 zł. A jeśli nie jesteście pewni, czy to gra dla was, możecie wcześniej za darmo wypróbować wersję demonstracyjną - Prologue.

Ostatnio polskie produkcje radzą sobie naprawdę nieźle na Steamie. Wczoraj pisaliśmy o Timberborn, rodzimej strategii, w której przenosimy się na postapokaliptyczną Ziemię i stajemy na czele grupy... bobrów. Gra trafiła nawet na drugie miejsce bestsellerów na Steamie (lepiej od niej sprzedawał się jedynie Deathloop). Jednocześnie bawiło się przy niej do 5165 graczy. Jej cena z dostępnym obecnie, 10-procentowym rabatem wynosi 80,99 zł.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gas Station Simulator - polska gra o prowadzeniu stacji benzynowej hitem na Steamie

 0